DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi! • Coinkolik
Yükleniyor...

DeFi Protokolü Arcadia Finance Hacklendi!

Yazılımsal bir açıktan faydalanarak hacklenen Arcadia Finance, toplamda 455 bin dolarlık Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) kaybetti.

kuzey koreli hacker

Yazılımsal bir açıktan faydalanarak hacklenen Arcadia Finance, toplamda 455 bin dolarlık Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) kaybetti.

Sistemde yer alan kod boşluğundaki bir problem, Arcadia Finance’i büyük zarara uğrattı. Yazılım tarafına sızan kripto hırsızları, güvenlik açığından faydalanarak toplamda 455 bin dolara denk gelen Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) ele geçirdi. Blockchain araştırma şirketi olan PeckShield, konuya dair açıklama yaparak uyarıda bulundu. Kod bloklarındaki girdilerin doğrulanmamış olmasını öne süren PeckShield, olayın kritik bir duruma evrilebileceğini vurguladı.

Ekran Resmi 2023 07 10 11.38.40

Kripto Hırsızlıkları Her Geçen Gün Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir süredir artış eğiliminde olan kripto para piyasası, illegal olayları tetiklemiş halde. Yakın zamanda artan kripto hırsızlıkları, neredeyse tüm sektörü sardı. Özellikle de kripto projelerinin sosyal medya hesaplarına sızan hackerlar, Discord sunucuları ve Twitter hesaplarını gözüne kestiriyor. Bu mecraları ele geçiren saldırganlar, büyük bir oranda kazanç elde edip, tam tersi oranda ise projeye darbe vuruyor.

BTC’nin önemli bir eşiği aşmasından sonra sektörün canlanmasını fırsat bilen saldırganlar, kriptonun birçok dalında faaliyet göstermeye çalışıyor. Son olarak Arcadia Finance, yazılımdan kaynaklı sorunlar ile başa çıkmaya çalışıyor. Toplamda 455.000 dolarlık zarara uğrayan şirket, konu hakkında bilgilendirmeler yapmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x