Yükleniyor...

Bitcoin’de aylık kapanış geliyor: 69.000 dolar kritik seviye

Kripto şirketi Material Indicators'ın kurucu ortağı Keith Alan, 31 Mayıs'ta X (eski adıyla Twitter) üzerinde yaptığı analizde, 69.

bitcoin btc düsüs grafik

Kripto şirketi Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, 31 Mayıs’ta X (eski adıyla Twitter) üzerinde yaptığı analizde, 69.000 $’ın artık aşılması gereken kilit BTC fiyatı olduğunu söyledi.

Bitcoin için aylık kapanış belirleyici olacak

Bitcoin Mayıs ayını poziif kapatmaya doğru ilerliyor, fakat büyük bir savaş devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 dolardanyaklaşık üç ay sonra BTC/ bu seviyelere tekrardan ulaşamadı ve fiyat keşfine devam edemedi. Keith Alan, BTC’deki son durumu şöyle özetledi:

“Direncin nerede olduğuna şaşırdıysanız, dikkatinizi vermemişsiniz demektir. BTC boğaları 69.000 doların üzerine yerleşene kadar net bir kırılma beklemiyorum.”

Alan, 69.000 doların mevcut durumundan direnç olarak desteğe dönüştürülmesine atıfta bulunarak fiyatın aralıkta kalmasını önemli görerek şöyle dedi:

“69.000 doların üstünde ya da altında bir aylık kapanış, bize bir sonraki fiyat durağını yada bu aralıkta akümüle olmaya devam mı edeceğimizi gösterecek.”

Önceki gün, Bitcoin 69.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya yönelik başarısız bir girişim daha gördü. Bu durum, Amerika Birleşik Devletleri Başkan adayı Donald Trump’ın yargılandığı davanın kararının açıklanmasıyla ortaya çıktı.

bitcoin mayis

Bitcoin son yılların en iyi Mayıs ayında

CoinGlass’tan alınan veriler, Bitcoin’in dört yıl içindeki ilk pozitif Mayıs ayını tamamlama yolunda olduğunu gösteriyor. 12 ile Mayıs 2024, Bitcoin’in 2019’dan bu yana yılın en başarılı beşinci ayı olacak. Bununla birlikte, Bitcoin ilk çeyrekteki yüzde 70’e yakın yükselişinin ardından ikinci çeyrekte düşüşünü sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner