Yükleniyor...

Bitcoin’de Boğaların Kontrolü Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Bitcoin (BTC) için geçtiğimiz Eylül ayı, geçmişde olduğu gibi bir düşüş ayı olarak devam etti ancak, Mart ayından bu yana baktığımızda boğalar büyük ölçüde lider kripto parayı kontrol altında tutuyor.

bitcoin sasirtmaya devam ediyor

Bitcoin (BTC) için geçtiğimiz Eylül ayı, geçmişde olduğu gibi bir düşüş ayı olarak devam etti ancak, Mart ayından bu yana baktığımızda boğalar büyük ölçüde lider kripto parayı kontrol altında tutuyor.

Kripto para piyasasının durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bugün tüm kripto paralar için toplam piyasa değeri 10 milyar dolar artış gösterdi. Geçtiğimiz haftadan bu yana ise 26 milyar dolar hacmi büyüyen kripto para piyasasında, Bitcoin bir hafta içerisinde %8 değer kazandı.

Bitcoin, Ağustos ayından bu yana ilk kez 11.500 doların üzerinde işlem görmeye başladı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, gün içinde yaklaşık %2 artış gösteren kripto parada artış devam edecek gibi görünüyor.

Lider kripto para Eylül ayında zor günler geçirdi ancak, ayılar Bitcoin’in Mart ayında koronavirüs salgını sebebi ile düşüşünden bu yana kontrolü ele geçiremediler ve Bitcoin, kısa tarihindeki en sağlam boğa ticaret kanallarından birinde kaldı. Bu eğilim devam ederse, Bitcoin 2021 yılının ortalarına kadar, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Kasım ayında gerçekleşecek olan ABD başkanlık seçimlerinin sonuçları, koronavirüs salgının etkisinin nasıl devam edeceği gibi metrikler, oldukça değişken olan kripto para piyasasını farklı yöne itebilir. Örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz hafta Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin yatırım haberi, lider kripto varlığı şimdiki seviyesine taşıdı.

Bitcoin’de yükseliş devam ederken, hem geleneksel piyasalarda hem de kripto para piyasasında halen belirsizlik hakim diyebilir. Pandemi sürecinde, Bitcoin’i güvenli liman ve bir değer deposu olarak gören pek çok perakende ve kurumsal yatırımcı, lider kripto paraya yatırım yapmayı tercih etti. Koronavirüs salgının bitmesi ile birlikte bu yatırımcıların nasıl bir pozisyon alacağı, Bitcoin için büyük önem taşıyor.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.565 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner