Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Destekler Aşınıyor! Analistler Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), Coingecko verilerine göre son 24 saatte %3 oranında gerileme yaşayarak 31.000 dolar seviyesinin de altına düştü

btc 1

Bitcoin (BTC), Coingecko verilerine göre son 24 saatte %3 oranında gerileme yaşayarak 31.000 dolar seviyesinin de altına düştü. BTC, yazının yazıldığı sırada 30.750 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in bu gerilemesi konusunda birçok farklı yorum yapan analist mevcut. Bir kısmı bunun sağlıklı bir düzeltme olduğunu belirtirken bir kısmı ise düşüşün ciddi oranda devam edeceğini dile getirdi. Popüler analist Scott Meller, Bitcoin’in 12 saate kadar her zaman diliminde potansiyel yükseliş farklılıklarına sahip olduğunu fakat bunların hiçbirinin onaylanmadığını söyledi.

Yerli analistlerden Cihat Öztürk, bir grafik paylaşıp Bitcoin’in 3 ay içerisinde 17 defa test ettiği trendin bugün yine test edildiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

Eğer bu trendde bir kırılım gelirse bu analizi güncelleyeceğim. Çünkü bu trend’in üstü düşüşü kısa vadede tutabilir, trendin kırılımı ise düşüşü hızlandırabilir.”

Bir başka analist Altcoin Sherpa ise Bitcoin’in gerilemesinin altcoin’lere olan etkisinden söz ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Bunun şu anda olduğunu görebilirsiniz: Eğer BTC geri çekilirse, ALT/USD (çoğunlukla) zarar görecek. Altcoin ticareti yapıyorsanız, toplam piyasa koşullarına bir göz atın.”

Yine yerli analistlerden Mr. Freeman, Bitcoin’de sert bir kırılma görülebileceğini dile getirerek, Geç bir BTC güncellemesi olacak. ‘O direncin de kırılması halinde’ koşulunu neden eklediğimi sorgulayın lütfen. Yeşil bölge ile belirttiğim destek seviyesi artık çok güçsüzleşti, aşağı kırılım ihtimali bir hayli arttı. Sert bir kırılım görebiliriz” dedi.

Bir diğer başarılı analist Crypto Hunter ise Bitcoin için kritik bir bölgede olduğumuzu ifade ederek, “4 saatlik grafikte sarı alanı kaybedersek 28130’a kadar düşeriz. Gönül ister ki tutunsun ama grafik ne derse o izleyip görelim” diye konuştu.

Yerli analistlerimizden Teknikçi Hoca ise “Bitcoin’de 10 Aralık’ta başlayan yükselen trendi test ediyoruz. Bu bölgeden defalarca tepki aldı yine tepki gelebileceğini düşünüyorum. İki defa 28.500’e kadar düşüş geldiğinde alıcılar sert devreye girmişti. Ona göre stopları ayarlarsınız. 50 günlük ortalama da 29.500” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x