Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Düşüş Yaşandı, Durum Kritik mi?

Bitcoin (BTC), önceli gün PayPal haberiyle yükseliş yaşamış 9 bin 600 dolar direncini geçmişti.

Bitcoin fiyatı

Bitcoin (BTC), önceli gün PayPal haberiyle yükseliş yaşamış 9 bin 600 dolar direncini geçmişti. Lider kripto para birimi son saatlerde beklenenin aksine düşüş yaşayarak 9 bin 100 dolar bandına geri çekildi.

Kripto para piyasası bugün sert bir düşüşle güne başladı. Bitcoin en son 10 gün önce 9 bin dolar altına inmiş, kısa bir süre sonra tekrar yükselmeye başlamıştı. CoinMarketCap verilerine göre; para birimi son saatlerde yaşanan düşüşle 9 bin dolara kadar geri çekilse de şu an 9 bin 222 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Yaşanan bu düşüş, yatırımcıların da tedirgin olmasına neden oldu.

Analistler Ne Diyor?

Ünlü analist Josh Rager, Bitcoin sahipleri için uzun bir yaz olacağını söyledi. Ve şunları ekledi:

“Son üç haftayı elinde tutan mevcut destek orta seviye. Fiyatın 8 bin 900 dolar ve ardından 8 bin 500 dolar altını görmesi muhtemel. 8 bin 500 doların inilirse IMO Bitcoin sahipleri için uzun bir yaza neden olacak.”

Bir diğer analist Teddy Cleps ise fake yükselişlerin olduğunu dile getirdi. Cleps, şunları söyledi:

“Uçlarda yaşıyoruz. 4 saatlik bulut son 10 gün içinde neredeyse 4 kez geçti. Bunu her zaman bir aldatmaca pump’ı izledi. Peki bu bir düzeltme mi, yoksa yine fake bir yükseliş mi gelecek?”

Yerli analist Cihan Öztürk ise şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de son yaşanan düşüş dalgasının 5 dalgalık hareketi tamamladığı gözüküyor ve bununla birlikte RSI’nın konumu ve üçgen desteği itibariyle, eğer fiyatlar 9 bin 200 dolar üstüne atarsa kendini 9 bin 550 dolar  ve 9 bin 600 dolar kısa vadeli (1-2 hafta) hedef olacaktır. 9 bin 200 dolar kritik bir seviye.”

Crypto Michael ise olaya esprili bir dille yaklaşarak, “Herkes annesine Bitcoin’in 6 bin dolara düşeceğini ve oradan satın alacaklarını mı söylüyor?” dedi. Bununla beraber bu durumun düşüş habercisi olmadığını da dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner