Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Hedef 7 bin 750 Dolar

Bitcoin (BTC), sadece altı hafta önce gerçekleşen ve Bitcoin'in 3 bin 600 dolara düşmesiyle sonuçlanan 12 Mart Kara Perşembe çöküşünden bu yana tam bir iyileşmeden sadece birkaç adım uzaklıkta.

bitcoin btc 7 bin 750 seviyesi bekleniyor

Bitcoin (BTC), sadece altı hafta önce gerçekleşen ve Bitcoin’in 3 bin 600 dolara düşmesiyle sonuçlanan 12 Mart Kara Perşembe çöküşünden bu yana tam bir iyileşmeden sadece birkaç adım uzaklıkta.

Lider kripto para birimi yakın zamanda 7 bin 230 doları kırarak yükselile geçmişti. Aşağıdaki 4 saatlik grafikte orta vadeli azalan trend çizgisinin kırılışını görebilirsiniz. Moladan sonra, 4 saatlik mum 7 bin 750’de yer alıyordu. Bu da en son fiyat analizinde sözü edilen en yüksek hedefti. Fitillere rağmen, Bitcoin’in 4 saatlik grafikte bir yükseliş üçgeni oluşturduğunu görebiliriz. Yukarıdan, 7 bin 600 dolarlık bir direnç, aşağıda ise belirgin yükselen trend çizgisi bulunuyor.

Boğa üçgenleri, tıpkı isimleri gibi, çoğu durumda baş aşağı kırılma eğilimindedir. Bir yükseliş patlaması durumunda, Bitcoin’in hızlı bir şekilde 12 Mart fiyat çöküşünden bu yana en yüksek seviye olan 7 bin 750 dolar hedefine ulaşmasını bekleyebiliriz. Bitcoin yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 7 bin 594 dolardan işlem görüyordu.

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

Destek / Direnç seviyeleri:Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin şu anda 7 bin 400 – 7 bin 500 dolar destek alanının üstünde işlem görüyor.

Yukarıda, ilk direnç seviyesi olarak 7 bin 600 dolar seviyesi (4 saatlik grafikte yükseliş üçgeni) yer alıyor. Bir kopma durumunda, bir sonraki hedefin 7 bin 750 dolar (aylık en yüksek) olması muhtemel.

Dahası, psikolojik kıyaslama seviyesini, uzun vadeli artan trend çizgisini (bir yıl önce oluşmaya başladı) ve hem 100 hem de 200 günlük hareketli ortalama çizgileri içeren 8 bin dolarlık büyük direnç alanı yatıyor. Bu seviyeye çıkılırsa, 12 Mart çöküşünden bu yana tam bir toparlanma ilan edilecek.

Ancak, 7 bin 400 dolar seviyesine düşülmesi durumunda, 7 bin 300 dolar ve ardından 7 bin 200 dolar gibi hafif bir destek alanı bekleniyor. Daha da aşağısı 7 bin dolar ve 50 günlük hareketli ortalama çizgiye göre 6 bin 800 dolar civarında seyrediyor.

RSI Göstergesi:Fiyat artışını takiben, momentum göstergesi – RSI, nihayet kararsız seviyeden 50’ye yükseldi. Gösterge şu anda 60 civarında. Bu, 18 Şubat’tan bu yana (şimdiden) oldukça iyimser ve umut verici olan RSI’nın en yüksek seviyesidir.

İşlem hacmi:Perşembe günkü hacim mumu haftalık en yüksek seviyedeydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner