Yükleniyor...

Bitcoin Halving Henüz Fiyatlandırılmadı! Etkinlik Sonrası BTC Yönü Ne Olabilir?

Bitcoin, volatilitesini azaltarak dünya çapında benimsenmesini artırıyor ve Bitcoin tarihi, halving’ten (yarılanma) sonra fiyat artışlarına sahip olsa da, COVID-19 salgını tarafından katalize edilen ekonomik bir krizle hiç karşılaşmadı.

Bitcoin Halving Henüz Fiyatlandırılmadı Etkinlik Sonrası BTC Yönü Ne Olabilir

Bitcoin, volatilitesini azaltarak dünya çapında benimsenmesini artırıyor ve Bitcoin tarihi, halving’ten (yarılanma) sonra fiyat artışlarına sahip olsa da, COVID-19 salgını tarafından katalize edilen ekonomik bir krizle hiç karşılaşmadı. Bu sebeple BTC fiyatlarının geçmiş trendleri takip edip etmeyeceği kesin değil.

Likidite sağlayıcısı GSR Kurucu Ortağı Richard Rosenblum, yakın tarihli bir röportajda, petrol piyasalarının düşmesinin ve Bitcoin yarılanmasının gerçekleşmesinin, kripto para topluluğunun beklediği ralliyi tetikleyebileceğini söyledi.

Yarılanma Fiyat Üzerinde Etki Oluşturacak Mı?

Rosenblum, Bitcoin’in Mart ayında 4.000 dolara düşmesinden sonra iyileşme süresini 20 günde tamamlamasının, yarılanmanın yaklaşmasıyla endişe oluşturduğunu ve traderlar’dan ve girişimcilerden daha fazla yatırım çektiğini söyledi.

Yatırımcı ve trader @TheCryptoDog, yarılanmanın fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığı hakkında bir soru sordu. Katılımcıların çoğu yarılanmanın henüz fiyatlandırılmadığına inanıyor ve etkinlikten 2-6 ay sonra olumlu bir yarılanma etkisi bekliyorlar.

Rosenblum yarılanmadan sonra meydana gelebilecek olaylar hakkında boğa görüşüne sahipmiş gibi görünüyor ve düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor:

Önümüzdeki birkaç ay içinde olumsuz ihtimallerden çok daha fazla olumlu ihtimaller olduğunu düşünüyorum.

Rosenblum’a göre, Bitcoin 21.000 dolara ulaşırsa, benimsemede büyük bir artış olabilir, çünkü BTC sadece fiyat nedeniyle cazip görünmeyecek, aynı zamanda temel teknolojisi ve etrafında inşa edilen gelişimi nedeniyle tüketiciler için de çekici olacaktır. Ancak fiyatlar düşerse, insanlar piyasanın belirsiz olduğunu ve Bitcoin’in bir balon olduğunu düşünecek ve olumsuz duygular perçinleşecektir.

Arz-Talep: Petrol ve Kripto Paralar

Manipülasyona eğilimli petrol piyasasının aksine, Bitcoin algoritması istikrarlı bir enflasyon oranına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle dolaşıma sokulan tokenlerin sayısını değiştirmek imkansızdır.

Son birkaç ay BTC için oldukça zorluydu, ancak Bitcoin 7.000 doların üzerine yerleşmeyi başardı. Bitcoin arzını etkileyecek yarılanma ile BTC madencilik ödülleri %50 düşürülecek, bu nedenle Bitcoin’e olan talep sabit kalırsa fiyatlarda bir artış bekleyebiliriz.

Yarılanma sonrası Bitcoin fiyatlarının geleceği hakkında karşıt görüşler var, ancak bu olay yaklaştıkça, balinaların ve hatta madencilerin büyük miktarlarda BTC stoklamaya devam ettikleri ortaya çıktı. Kripto dünyasındaki en zenginler, portföylerinde en değerli kripto para birimini tutmaya karar vermişlerse, bunun nedeni er ya da geç bir ralli beklenmesidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner