Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Geri Çekilme Sonrası Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içerisinde sert bir düşüş yaşadı.

yasanan geri cekilme sonrasi sirada ne var

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içerisinde sert bir düşüş yaşadı. Dün 12.000 doların üzerine çıktıktan sonra gerçekleşen bu düşüşü bazı analistler, lider kripto paranın karşılaştığı yeni bir redde bağlarken, bazı kişiler ise bugün gün içerisinde gerçekleşen kripto para borsası Bithumb’a yapılan polis baskınına bağlıyor.

Sabahın erken saatlerinde 11.217 dolara kadar geri çekilden Bitcoin, 11.200 ila 11.500 dolar arasında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin yazım itibari ile ise 11.372 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin’in geri çekilmesi ile birlikte, birkaç analist Bitcoin fiyatının bir sonraki hamlesinin ne olacağına dair açıklamalarda bulundular.

BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in 11.000 dolar seviyesinde güçlü desteği var, ardından 10.500 dolar en son olarak 10.000 dolar seviyesi. 10.000 dolar kırılırsa gerçek düşüş trendi başlayacaktır” dedi.

Invest Diva’nın CEO’su Kiana Danial da lider kripto para için potansiyel düşüş hareketinden bahsetti.

“11.235 dolar, Bitcoin’in şu anda oluşturduğu baş ve omuz grafik modelinin boyun çizgisindeyiz”

Danial’e göre bu seviyenin altında bir kırılmanın doğrulanması sonucu, 10.400 dolar seviyesi için tüm kapılar açılacaktır. Danial, kırılmanın olmaması durumunda ise Bitcoin için 12.400 dolar ile 11.235 dolar arasında bir konsolide beklediğini belirtti.

CryptoPatterns yayıncısı Jon Pearlstone ise yaptığı açıklamada, Bitcoin’in dünkü kazançlarını güçlü hacimle tersine çevirdiğini ve şu anda riskli bir bölgede yer aldığını belirtti. Yaşanılan bu durumun daha önemli bir düzeltmenin habercisi olduğunu söyleyen ünlü yayıncı, mevcut fiyat seviyesinin halen önemli direnç seviyelerinin çok üzerinde olduğunu belirtti.

“Mevcut gerilemede izlenecek önemli destek seviyeleri 10.500 dolar ve 9.500 dolar. Güçlü hacimle 9.500 dolar seviyesinden bir kırılma yaşanırsa fiyat daha da düşebilir, ancak bu direnç seviyeleri sağlam bir şekilde kırılana kadar, Bitcoin mevcut fiyat aralığında konsolide olmaya devam edecektir.”

Bitcoin’in bir sonraki fiyat eğilimi için genel görüş, tekrardan bir düzeltmenin olabileceği yönünde. Mevcut fiyat seviyesinin önemine dikkat çeken analistler, Bitcoin’in mevcut direnç seviyesinin altına düşmesi durumunda, onu takiben sert düşüşler yaşanabileceğine dikkat çekerek yatırımcıları uyarıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner