Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yeni Zirveler için Umut Işığı: Golden Cross!

Bitcoin'in psikolojik direnç seviyesi olan 11.

Bu Fraktal Bitcoin BTC Fiyatini Yeniden Yukselise Gecirebilir

Bitcoin’in psikolojik direnç seviyesi olan 11.500 doları aşmasından sadece bir gün önce, kripto para birimi, finansal varlık olarak on bir yıllık tarihinin en güçlü yükseliş sinyallerinden birini çizdi.

11 Ekim’de, BTC/USD günlük tablosunda lider bir “Golden Cross” oluşturdu. Model, paritenin kısa vadeli hareketli ortalaması uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında ortaya çıkar. Tipik olarak, analistler ‘Cross’u 50 ila 200 dönemlik hareketli ortalama arasındaki bir geçişe göre ölçer. Ancak gecikmeli bir gösterge olmaya devam ediyor.

Neden 20-50?

50-200 geçişini 20-50 ile değiştirmek, en azından Bitcoin durumunda, piyasanın önyargısının daha doğru ve gerçek zamanlı bir tasvirini verir. Son üç Golden Cross (Altın Haç) oluşumu bunu doğru bir şekilde yansıtıyor.

btc usd

Yukarıdaki grafikte GC1’e atıfta bulunulan bu yıl ilk 20-50DMA geçişi 5 Ocak’ta ortaya çıktı. 20-DMA’nın 50-DMA’nın üzerinde dalgalanması sırasında BTC/USD %42 arttı.

Benzer şekilde, GC2, BTC/USD’nin 20 Nisan’da başka bir 20-50DMA Golden Cross’u onaylamasından sonra %46’lık bir fiyat rallisi gösteriyor. 25 Temmuz’da gerçekleşen son crossover’da da duyarlılık aynıydı ve bu da BTC/USD’yi %30 dolaylarında yükseltti. yüzde.
Tersine, Altın Haç’ın tersi olan Ölüm Haçı oluşumu çifti her seferinde düşürdü. Yatırımcıların pazar eğilimlerine karar vermek için 20 ve 50 DMA’yı izlediklerini gösteriyor.

Büyük Firmalarla İlişkili

En son Golden Cross fraktalı büyük firmaların kripto para pazarına dahil olduklarını açıkladıkları bir zamanda ortaya çıktı.

Sadece bu Salı günü, 10 milyar dolarlık bir varlık yönetimi devi olan Stone Ridge, 115 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Firma, gözetim için kendi özelleştirilmiş çözümlerini geliştirecek kadar ileri gitti, böylece müşterilerini Bitcoin’e yatırım yapmaya yönlendirebildiler. Haber, Jack Dorsey başkanlığındaki çok uluslu bir ödeme şirketi olan Square’in bilançolarında yaklaşık 50 milyon dolar değerinde Bitcoin göstermesinden günler sonra geldi. Şirket, firmalar için teknik rapor bile yayınladı. Bu raporda on yılın en iyi performans gösteren finansal varlığına nasıl yatırım yapabileceklerini açıkladılar.

 

Bundan haftalar ve aylar önce, halka açık firma MicroStrategy ve milyarder fon yöneticisi Paul Tudor Jones da Bitcoin sektörüne önemli miktarda para yatırdı. İyi temeller daha iyi teknikler üretir. Bitcoin’deki söz konusu yüksek profilli yatırımlar, varlığa yatırım yapma konusunda isteksiz olan insanlar arasında varlığın popüler olmasını sağlıyor. Hatta bazıları, ABD doları değer kaybettikçe daha fazla şirketin nakit rezervlerini Bitcoin’e yeniden tahsis edebileceğini belirtti. Bu beklentilerin 20-50DMA Golden Cross’u doğrulamakla sonuçlanabileceğini varsayabiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner