Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) yıllar sonra olumlu veri!

Bitcoin (BTC) fiyat bölgesini koruması halinde 2016'dan bu yana en iyi eylül kapanışını gerçekleştirecek.

BTC boğa

Bitcoin (BTC) fiyat bölgesini koruması halinde 2016’dan bu yana en iyi eylül kapanışını gerçekleştirecek.

Uzun süredir ayı piyasasında sürüklenen Bitcoin eylül ayında şaşırtıcı bir performans sergiledi. Öyle ki son iki ayı ekside kapatan BTC eylül ayını yüzde 4’lük bir kazançla kapatmak üzere. Fiyatın 27 bin bölgesinde kalması halinde BTC için yıllar sonra bir ilk yaşanacak. BTC eylül ayını ekside kapattığı takdirde altı yılın sonunda pozitif bir kapanış gerçekleştirebilir.

BTC aylık kapanış

Bitcoin (BTC) uzun zaman sonra pozitif!

Bitcoin (BTC),2016 yılından bu yana en iyi eylül ayı kapanışını gerçekleştirmek üzere. BTC’nin eylül ayındaki performanslarına bakıldığında 2017 yılında yüzde 7,44’lük düşüş dikkat çekiyor. 2018’in eylül ayına gelindiğinde ise BTC’nin yüzde 5,58’lik değer kaybı yaşadığı görülüyor. BTC, 2019’da yüzde 13,38’lik, 2020’de yüzde 7,51’lik, 2021’de yüzde 7,03’lük ve 2022’de yüzde 3,12’lik düşüşlerle eylül kapanışı gerçekleştirdi.

Aradan geçen yedi yıl sonunda BTC için ilk defa pozitif bir eylül kapanışı çok yakında. Olası bir fiyat istikrarı, yeni bir kapıyı aralayabilir. Boğa koşusu için beklenilen bu günlerde, eylül kapanışı olumlu bir sinyal olabilir.

Popüler kripto trader’ı Jelle, 2016 yılındaki eylül, ekim, kasım ve aralık aylarının yeşil kapanmasına dikkat çekti. Jelle, tarihin tekerrür edebileceğini işaret etti.

Popüler trader, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde BTC’nin boğa koşusunu başlatacağını ve 30 bin doları aşacağını düşünüyor. Eylül kapanışının gerçekleşmesine yakın, verilere bakıldığında, 2024 yılının da pozitif bir hazırlıkla karşılandığı görülüyor. ABD’deki seçimler, sıkılaşmanın bitmesi ve Bitcoin halving’i yeni bir boğa için olumlu karşılanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner