Yükleniyor...

Chainlink (LINK) yükselişini daha ne kadar sürdürecek?

Geçtiğimiz haftalarda güçlü destek noktasından ivme kazanan Chainlink (LINK) bu haftayı da yükselişle geçiriyor.

Chainlink LINK

Geçtiğimiz haftalarda güçlü destek noktasından ivme kazanan Chainlink (LINK) bu haftayı da yükselişle geçiriyor.

Eylül ayı birçok kripto para birimine iyi geldi. Bu kripto para birimlerinden birisi de Chainlink oldu. Chainlink birçok girişimle birlikte projeyi farklı bir boyuta taşımaya başladı. Haber akışları ve proje geliştirme çalışmalarının etkisiyle LINK tarafında yükseliş yaşandı.

18 Eylül tarihinde Coinkolik tarafından yapılan LINK analizinde, 6,05 dolar desteğinin çalışmasıyla yükselişin şiddetlenebileceği belirtilmişti. LINK, 8,220 dolar seviyesine gelerek yüzde 40’a yakın bir yükselişe imza attı. Peki LINK tarafında bizleri neler bekliyor?

Chainlink (LINK), Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) ile proje gelişiminde farklı bir adım attı. Bu hamleyle birlikte, Web3 ve tokenizasyon konularına yoğunlaşıldı. Projedeki gelişim ve yapılan ortaklıklar da ivmenin kazanılmasında büyük pay sahibi oldu.

Chainlink tarafında yaşanan gelişmeler LINK için itici güç konumunda. LINK, projeden ve artan ilgiden faydalanarak yükselişini sürdürüyor. Özellikle 6,05 dolar desteğinden aldığı gücü halen daha koruyan LINK, bu şekilde devam ederse 10 dolara yaklaşabilir.

LINK grafik analizi

LINK tarafındaki yükselişin en önemli direnç noktalarından birisi 8,350 dolar seviyesinde. Bu noktanın kırılması halinde LINK, 2022’den gelen sıkışmanın dışına çıkacak. Elbette LINK, yükselişi sürdürmek için 8,350 dolar üzerinde kalıcılık sağlamak zorunda. Bu bölgenin aşılması sırasıyla 9 doları, 9,50 doları ve 10 doları nihai hedef haline getirebilir. 10 dolar direnci LINK için psikolojik bir bölge olacağı için bu noktada kâr alımlarının gelmesi de muhtemel.

Düşüşün başlaması halinde en yakın destek bölgesi 7,811 dolar olacaktır. Önceki dirençlerden birisi olan bu bölge kaybedilirse LINK için sonraki düşüş 7,476 dolara gerçekleşebilir. Nihai destek noktası ise 6,050 dolar olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner