Yükleniyor...

Bitcoin’de boğa başladı mı?

Son bir düşüş dalgası daha olacak mı?

GÖKHAN DUMAN

Son bir düşüş dalgası daha olacak mı? Bu soruların cevabını aramak yerine Bitcoin’e teknik yönden bakmak bizim için daha faydalı olacaktır.

1 1

Yukarıdaki grafiği incelediğimizde 29.400$ – 32.750$ seviyesi bizim için takip etmemiz gereken güçlü bir direnç seviyesidir. Bu bölgenin kırılımı ve üzerinde tutunmamız kripto piyasası açısından bana göre çok önemli. Şimdilik ret yedik ve 15.800$ ‘da oluşturduğumuz yükseliş trend kanalını bozuldu. Destek seviyesine daha yakın olduğumuzdan dolayı 25.200$ altında kapanış yapmadan tekrar yükseliş kanalına girip, yükselişe devam etmemiz gerekiyor. Aksi halde yeniden 20.000$ – 15.800$ seviyelerini görmemiz işten bile değil.

Altcoin için güçlü bir boğa göreceksek bana göre dominansın daha da yükselmesi gerekiyor. Bu süreç biraz sancılı geçebilir hele bir de bu zaman zarfında BTC’de düşüş gerçekleşirse altcoinler için istenmeyen düşüşler yaşanabilir.

2 2

Strateji olarak altcoin kademeli alımlarım için takip ettiğim seviye 57 – 67 ‘dir. Genelde dominans üzerinde etkili coinler ETH, XRP ve son zamanlarda DOGE’du. Dolayısıyla dominansın yükselmesi ETH/BTC ve XRP/BTC ‘nin yükseliş trendlerinin kırılmasıyla gerçekleşir.

3 3

Örneğin ETH/BTC paritesini incelediğimizde dominansın düşerken ETH/BTC paritesinde gelen yükselişle düşen trend kanalını kırmaya çalıştığı görüyoruz. Bu kırılım kısa vadede altcoinler için yükseliş getirebilir fakat yeterli olur mu onu da görmeden bilemeyiz.

Buraya kadar okuyup, fikirlerime değer verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Birlikte en iyiye…

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner