Yükleniyor...

TRB durmak bilmiyor! Nereye kadar yükselecek?

Tellor (TRB), eylül ayı boyunca 15 dolardan 67 dolara yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti.

trb yükseliş

Tellor (TRB), eylül ayı boyunca 15 dolardan 67 dolara yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasasında, neredeyse her ay bir kripto para biriminin ayrıştığı görüldü. Özellikle Pepecoin (PEPE), geçtiğimiz ayların fenomeni haline gelmişti.

Geride kalan eylül ayında da öne çıkan kripto para birimi TRB oldu. Tellor projesinin yerel token’ı olan TRB, 15 dolar seviyelerinde giriş yaptığı eylül ayında 61 dolar seviyesini gördü. Yüzde 300’ü aşan bu yükseliş ile birlikte TRB, eylül ayına damga vurdu. Bugünlerde 57 dolara yakın seviyelerde hareket eden TRB, durmak bilmiyor.

TRB, eylül ayında zirvede

Tellor (TRB), yaşadığı yüzde 300’den fazla yükseliş ile eylül ayında zirveye yerleşti. Bu ayın en çok yükselen kripto para birimi olan proje, neredeyse her hafta en çok yükselenler arasında yer aldı.

Piyasa değeri, proje yapısı ve aktiflik bakımından majör altcoin’lerin gerisinde kalan TRB’nin neden yükseldiği ise muamma. Daha çok piyasa yapıcıların ve altcoin yatırımcılarının iştahı ile yükseldiği düşünülen TRB, boğa koşusunda durmak bilmedi. Bu yılın en yüksek noktası olan 67 dolardan geri çekilen TRB, 46,55 dolara kadar düşüş yaşadı. Birçok yatırımcı TRB yükselişinin bittiğini düşündü. Ancak TRB, kısa sürede 46,55 dolardan 57 dolara geri yükseldi.

TRB eylül

Coinglass verilerine bakıldığında, TRB’nin vadeli taraftaki hacmi 2,38 milyar dolara ulaşmış durumda. Açık işlemlerin miktarı ise 298 milyon dolar seviyesinde. TRB Binance’in vadeli işlemler tarafında en çok tercih edilen kripto para birimlerinden birisi oldu.

TRB vadeli işlemlerinde, son 24 saatte, 1,66 milyon dolarlık likidasyon yaşandı. Bunun 1,20 milyon doları ise short (düşüş) yönlü işlemlerde gerçekleşti.

TRB, düşüşe geçeceği yönündeki fiyat tahminlerine rağmen yükselişini sürdürüyor. Yatırımcıların aklında ise bu projenin ne zaman düşüşe geçeceği yer alıyor.

Tellor TRB

TRB tarafında ilgi ve hacim geçtiğimiz günlere göre azalmış durumda. Projede yaşanacak geri çekilme tekrar 46,55 dolar seviyesini gündeme getirebilir. Bu destek bölgesinin kaybedilmesi halinde, 35,76 dolar gündeme gelebilir. Ancak TRB, yükselişini sürdürürse yılın en yüksek seviyesi olan 67 doları test etmek zorunda. Bu noktanın aşılması halinde sonraki hedef 80 dolar seviyesi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner