Yükleniyor...

Bitcoin’de çanlar çalıyor! BTC fiyatı düşecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin'de (BTC), olumsuz haber akışlarının ve negatif görünümün ışığında karar aşaması bekleniliyor.

Bitcoin BTC

Lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC), olumsuz haber akışlarının ve negatif görünümün ışığında karar aşaması bekleniliyor.

Kripto para piyasası, son zamanlarda haber akışıyla ve ortaya çıkan sonuçlarla hareket ediyor. 69 bin dolar zirvesinden beridir yüzü gülmeyen BTC, küresel ekonomideki sıkılaşma neticesinde zorlu günlerden geçiyor. Günümüzdeki haber akışları, BTC fiyatını hareketlendiren en önemli etmen olarak karşımıza çıkıyor.

Grayscale’in SEC’e karşı zafer kazanmasıyla yükseliş yaşayan BTC, SEC’in ETF’leri ertelemesiyle geri düşmüştü. BTC’de şimdilerde konuşulan en önemli senaryo ise 23.000 dolar bandı oldu. Çünkü BTC, 20.000 dolar bandındayken BlackRock’ın ETF başvurusu gelmişti.

Bitcoin’de beklentiler ve BTC için senaryolar

Kripto para sektörünün lideri Bitcoin (BTC), negatif görünüm içerisinde hareketliliğini sürdürüyor.

BTC grafik

BTC’nin iki haber akışında gösterdiği reaksiyona bakıldığında, ilerleyişin organik olmadığı ve her an her sonucun karşımıza çıkabileceği göze çarpıyor. 26.000 dolar seviyesinde olan BTC, 28.106 dolara kadar yükselmişti. Ancak gündeme bomba etkisi yaratan negatif haber akışı, BTC’nin fiyatını 25.400 dolara kadar düşürdü. İki haber akışı arasındaki yüzde 7’lik oynaklık, sonraki haberlere de perde aralıyor.

Senaryonun iyi ve haber akışının olumlu olması halinde BTC için en yakın direnç noktası 26.000 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktanın kırılması ve üzerinde kalıcılığın sağlanması, BTC’yi 26.313 bölgesine itebilir. Dirençleri geçmeyi başarırsa, BTC için 26.600 ila 26.800 dolar bölgesi kâr alma noktası olacaktır. Ancak BTC, olumlu havayı koruması halinde 27.500 dolara kadar yükselebilir ve bu noktayı deneyebilir.

Senaryonun negatifte kalması ve gelebilecek kötü senaryolar ise BTC’yi 25.200 dolara düşürebilir. Bu noktanın kaybedilmesi halinde ise BTC için 23.000 dolar seviyesi ön plana çıkıyor. Birçok analist de 23.000 doları işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner