Yükleniyor...

Balinaların canı BTC çekti! Büyük birikim!

Bitcoin'in (BTC) güçlü düşüş yaşadığı dönemde harekete geçen iştahlı balinalar, 1,5 milyar dolarlık birikim yaptı.

BTC balina

Bitcoin’in (BTC) güçlü düşüş yaşadığı dönemde harekete geçen iştahlı balinalar, 1,5 milyar dolarlık birikim yaptı.

Kripto para piyasasındaki kısa vadeli gelgitler balinaları etkilemiyor. Kripto analiz kuruluşu IntoTheBlock, Bitcoin arzının en az yüzde 0,1’ini elinde bulunduran cüzdanların, ağustos ayının son iki haftasında 1,5 milyar dolarlık alım yaptığını belirtti. BTC zulasını güçlü bir şekilde artıran balinalar, düşüşlere rağmen iştahlı görünüyor.

Balinalar düşüşten faydalandı

Genellikle haber akışlarına paralel olarak ilerleyen kripto piyasası, birçok yatırımcının keyfini kaçırıyor. Ancak balinalar, geniş perspektiften bakarak hamlelerini sürdürüyor. IntoTheBlock kayıtlarına göre, BTC’nin en büyük balinaları (500 milyon dolardan fazla varlığa sahip), 1,5 milyar dolarlık alım yaptı. Balinaların bu birikimi, ETF etmenli düşüşlerin yaşandığı dönemde geldi.

IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro, bu artışın kripto piyasasına para girişinin neredeyse hiç gerçekleşmediği dönemde gelmesine dikkat çekti. Outumuro, balinaların bu hamlesini vadeli tarafa yoğunlaşma olarak görmediğini ve tamamen organik satın alma olarak yansıdığını ileri sürdü.

BTC balinaları

Balinaların satın alma hamlesi, BTC fiyatının iki ayın en düşük seviyesini gördüğü esnada geldi. Ancak Grayscale’in mahkeme kararından sonra durdu. IntoTheBlock verileri, balinaların, BTC’nin 26 bin dolara kadar gerilediği dönemde iştahlandığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner