Yükleniyor...

CyberConnect tarafında çarşı pazar karıştı! Yüzde 50 düşüş!

Geçtiğimiz haftayı zirvede geçiren CyberConnect (CYBER) tarafında işler karıştı, kripto para biriminde yüzde 50 düşüş yaşandı.

CyberConnect CYBER

Geçtiğimiz haftayı zirvede geçiren CyberConnect (CYBER) tarafında işler karıştı, kripto para biriminde yüzde 50 düşüş yaşandı.

Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davadan zaferle ayrılmasından hemen sonra, kripto piyasasında güçlü yükselişler yaşandı. Haber etkisiyle BTC’nin yüzde 7’ye yakın yükseldiği görüldü. Diğer taraftan altcoin’lerde de benzer hareketler geldi. Ancak bazı altcoin’ler piyasadan ayrışarak keskin yükselişlere imza attılar. Bu altcoin’lerden birisi olan CyberConnect, kısa sürede zirveye yükseldi. CYBER, 3,719 dolar seviyesinden 16 dolara kadar çıktı.

Daha sonra ortaya çıkan bir durum, CyberConnect tarafında çarşı pazarı karıştırdı. CYBER, yoğun FUD’ların da etkisiyle zirve noktasından yüzde 50’ye yakın düşüş yaşadı.

CyberConnect tarafında neler oluyor? CYBER neden düştü?

Geçen hafta kripto piyasasını domine eden CyberConnect (CYBER), günü yüzde 50 düşüşle sürdürüyor. CYBER tarafında yaşanan bu büyük düşüşün arkasında ise bir protokol hatası yer alıyor.

WuBlockchain’in yapmış olduğu habere göre, CyberConnect projesindeki tokenomiklerde bir karışıklık meydana geldi. CyberConnect, zincirler arası köprülere likidite sağlamak için CYBER kullanan bir acil durum teklifi CP-1’i yayınladı. Bu protokol, zincirler arası köprü likiditesini korumak için Binance Smart Chain ağında 7.000.000 CYBER’ı ve Ethereum ağında 3.888.000 CYBER’ı kullanıma sunuyor.

Haberin etkisi öyle keskin oldu ki bir saatte yüzde 32’lik düşüş meydana geldi. 16 dolarlık zirve bölgesinden geri çekilme yaşayan CYBER, günü 13,50 dolar civarında geçiriyordu. Haber etkisiyle CYBER’ın fiyatı 9,55 dolara kadar geriledi.

Ekran Resmi 2023 09 02 12.13.09

Proje ekibinden CP-1 hakkında açıklama geldi. Ekip, CP-1’in anlık görüntü teklifinde bir hata oluştuğunu aktardı. CyberConnect geliştirici ekibi, CP-1’de meydana gelen hata nedeniyle teklifin reddedildiğini ifade etti.

Anlık hataya değinen ekip, Topluluk Hazinesi’nin amaçlanan kullanımının aslında 1.088.000 CYBER olduğunu ve CP-1 teklifinde rakamların yanlış yazıldığını belirtti. Ayrıca ekip, bu miktarın kilitli halde olmadığının altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner