Yükleniyor...

Arkham, Grayscale’in Ethereum ETF’ini mercek altına aldı

Arkham Intelligence, Grayscale'in Ethereum ETF'inde 500 cüzdanı inceledi ve Trust'ta 5 milyar dolara yakın varlığın bulunduğunu tespit etti.

grayscale etf

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum ETF’inde 500 cüzdanı inceledi ve Trust’ta 5 milyar dolara yakın varlığın bulunduğunu tespit etti.

Kripto sektöründe ETF’ler, günümüzün en çok konuşulan konusu haline gelmiş durumda. Özellikle BlackRock ve beraberindeki kurumsalların yaktığı ETF ateşi, son zamanlarda şiddetleniyor. Grayscale’in dava kazanması ve SEC’in erteleme kararı da bu ateşi harlıyor.

Tüm bu ETF süreçleri devam ederken, kripto veri platformu Arkham Intelligence ilginç bir çalışma yürüttü. Platform, Grayscale Ethereum Trust’a bağlı 500 cüzdanı inceledi.

Grayscale’in Ethereum ETF’i dikkat çekiyor

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum ETF’i olan Grayscale Ethereum Trust ürününü inceledi. Arkham’a göre, Grayscale Ethereum Trust, 5 milyar dolara yakın bir varlığa sahip durumda. Bu da Trust’ın, küresel çapta en büyük ikinci ETH varlığı olmasına yol açıyor.

Ekran Resmi 2023 09 02 10.53.39

The Block’tan alınan verilere bakıldığında, Grayscale Ethereum Trust’ın 2021’den bu yana düşüş eğrisinde olduğu görülüyor. Yani talep azalıyor ve Trust’ta tutulan Ethereum miktarı geriliyor. Ancak yine de bu Trust, Ethereum’dan sonra en büyük ikinci ETH varlığı olarak kabul görüyor.

Araştırma kuruluşu Arkham, ayrıca, Grayscale Ethereum Trust’ın bünyesinde 3.590 BTC (92 milyon dolar) bulunduğunu açıkladı. Sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Arkham, cüzdanlarda 30 milyon dolardan fazla varlık tutanların fazla olmadığını ve bu nedenle araştırmanın zorlaştığını ifade etti. Ancak Arkham, 500 cüzdanı tespit etmeyi başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner