Yükleniyor...

Bitcoin’de Güneşli Günler! Hedef 30.000 Dolar – BTC Analizi

Yükseliş ivmesine hızla devam eden Bitcoin (BTC), 30 bin doları gözüne kestirmiş halde, güneşli günler BTC için devam edebilir mi?

btc

Yükseliş ivmesine hızla devam eden Bitcoin (BTC), 30 bin doları gözüne kestirmiş halde, güneşli günler BTC için devam edebilir mi?

BTC gerçek anlamda “liderlik gösterip“, yükselişini sürdürüyor. Yakın süreçte FUD haberlerin üst üste gelmesi, kripto sektörünü adeta duraksatmıştı. Açıklanan ABD enflasyon verisi ile, BTC yeniden enerji topladı. Kripto piyasasından “iştahlı yatırımcı” bulan BTC, 27.000 doların üzerinde tutunarak 30.000 doların sinyallerini yakıyor.

Dünya finans piyasalarının gözünü çevirdiği kripto sektörü, “BTC öncülüğünde” yükselişine devam edebilir mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

27.000 doların üzerinde kalıcılık sağlayan BTC, fiyat hareketleri doğrultusunda “kripto yatırımcılarına” güven aşılamış görünüyor. BTC’nin önündeki 28.480 dolar direnç seviyesini aşması durumunda, 30.000 dolar seviyesine sert yükselişler olası şekilde. Dominans ile birlikte emin adımlarla yürüyen piyasanın lideri, gerçek anlamda kendini gösteriyor.

Ekran Resmi 2023 03 18 17.10.33

Yaşanabilecek negatif gelişmelerde ise, yakın destek seviyesi olan 26.710 dolar seviyelerine düşüşler test edilebilir. BTC’nin yaratmış olduğu “festival havası“, piyasa değerini de giderek yükseltiyor. Güçlü bir direnç olan 30.000 dolar seviyesinin denenmesi, bu havayla birlikte yakın zamanda mümkün gözüküyor. Yatırımcıların iştah seviyesi ve sektör bazlı haberler, şuan için piyasada büyük bir pay sahibi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner