Yükleniyor...

Binance, Elizabeth Warren’a Rapor Sundu

Binance, Elizabeth Warren da dahil olmak üzere bir grup ABD senatöründen gelen sert eleştirilere ve operasyonları hakkındaki sorulara yanıt verdi.

binance

Binance, Elizabeth Warren da dahil olmak üzere bir grup ABD senatöründen gelen sert eleştirilere ve operasyonları hakkındaki sorulara yanıt verdi.

Bloomberg, Binance’in ABD’li yetkililere gönderdiği 14 sayfalık bir mektubu gördüğünü iddia etti. Bloomberg‘in bu iddiasına göre, Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Binance’in uyum programını ve ekibini oluşturmak için yaptığı çalışmaları anlattı.

Binance’in, senatörlere gönderdiği bu mektuplarında, şirketin mali durumu hakkında yeterli bilgilere yer vermediği ifade edildi. Elizabeth Warren ve bir grup senatör, Binance’in 2017 yılından itibaren mali kayıtları hakkında verileri talep etmişti.

Binance, 14 Sayfalık Bir Rapor Hazırladı

ABD’li yetkilileri, Binance’in birçok işleyişini sorgularken, Binance ve Binance US arasındaki ilişkiyi de merak ediyor. Özellikle Elizabeth Warren, Binance’in 2017 yılından bu yana ortaya çıkardığı bilançoyu görmek istiyor.

Ayrıca ABD’li yetkililer, yıllara göre ABD’li kullanıcı sayısına ilişkin verileri, kara para aklamayı önleme ve “müşterini tanı” uyum prosedürlerine ilişkin iç politikaların kopyalarını ve Binance ile Binance US arasındaki ilişkiye dair yazılı politikaları da talep etti. Senatörler, Binance‘in yanıt vermesi ve belgeleri sunması için 16 Mart’a kadar süre tanımıştı.

Tüm bu taleplere yönelik 14 sayfalık bir mektup gönderen Binance, şirketin mevzuata uyumluluğa öncelik verdiğini belirtti. Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, düzenleyicilerle uzlaşmak istediklerinin altını çizdi.

Binance‘in, ABD’li yetkililere sunduğu raporda, genel operasyonlardan bahsettiği ancak mali konulara değinmediği ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner