Yükleniyor...

Bitcoin’de şu anda hangi hamleyi yapmalıyız?

Öncelikle 18 saatlik zaman dilimindeki fiyatını duru bir göz ile bakalım.

bitcoin 29 bin dolar analizi

Öncelikle 18 saatlik zaman dilimindeki fiyatını duru bir göz ile bakalım.

14 Nisandan 20 Hazirana kadar oluşan fiyat yapısında gerçekleşen düşen kırılımdan sonra fiyat maksimum 31800$ seviyelerini kadar yükselişini gerçekleştirdi.

Anlık olarak fiyat 29250$ seviyelerine kadar geri çekilme yaşadı şimdi buradan sonra neler olabilir ona bakalım.

can1

Fiyatta önemli olabilecek bölgeleri sırasıyla 1-2-3-4-5 olarak numaralandırdım bu sayede terimlerle kafanızı karıştırmayacak şekilde durumu izah etmek istiyorum.

4 saatlik grafikte fiyatın 1 numaralı alanda yaptığı düşüşten sonra kalıcığı netleşirse şayet ulaşmasını beklediğim seviyeler 4 ve 5  numaralı alanlar olacaktır.

uKgRQLOb

Fakat fiyat 1 numaralı alanının altında mum kapatırsa 2 ve 3 numaralı alanlara kadar düşüş gerçekleşebilir. 

Bu durumda fiyatın 4 ve 5 numaralı alanlara ulaşması için 2 farklı strateji kurgulayabiliriz.

İlki 1 numaralı alanın altında mum kapatmadığı sürece 4 ve 5 numaralı alanları beklemek, diğeri ise fiyat 1 numaralı alanın altında mum kapatırsa grafikte örneklediğim şekilde bir fiyat yapısı beklenebilir ve ona göre de işleme giriş stratejisi uygulanabilir.

can3

Fiyat 4 ve 5 numaralı alanları test etmek isteyecektir, o bölgeler benim persfektifimde pahalılık bölgesi olarak konumlanmakta. O bölgelerde risk sıfırlamak makul bir tercih olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner