Yükleniyor...

Dogecoin giderek güçleniyor: Elon Musk ve X etkisi!

Elon Musk ve X etkisiyle pozitif fiyatlamasını sürdüren Dogecoin (DOGE), boğa koşusuna başlıyor olabilir mi?

Elon Muska Acilan Dogecoin Davasina Yeni Isimler Katildi

Elon Musk ve X etkisiyle pozitif fiyatlamasını sürdüren Dogecoin (DOGE), boğa koşusuna başlıyor olabilir mi?

DOGE maksimalistliğiyle tanınan Elon Musk, Twitter’da yaptığı güncellemeler ile DOGE’ye göz kırpmaya devam ediyor. Musk’ın son hamlesi olarak Twitter’daki konum kısmına D harfini eklemesi, olası bir DOGE boğa konusunu akıllara getirdi. Bu aralar sık sık DOGE’ye gönderme yapan Musk, DOGE fiyatına kısa sürede yüzde 20 değer kazandırdı. Peki ya DOGE’nin teknik kısmında hangi noktalar önemli?

Dogecoin (DOGE) grafik değerlendirmesi

0,0628 dolara iğne attıktan sonra yükselen trend yapısı oluşturan DOGE, haberin yazımı itibarıyla 0,0799 dolardan işlem görüyor. Elon Musk ve X’in yarattığı heyecan ile birlikte neredeyse 1 aydır artış trendinde olan DOGE, 0,776 doların üzerinde tutunabilirse 0,0816 doları yeniden test edip, 0,0846 ve 0,90 dolara yükselişler sergileyebilir. Fakat bu süreçte teknik kadar önemli bir diğer unsur da temel analiz olacaktır. DOGE yatırımcıları, Elon Musk ve X’in hamlelerini yakından takip edebilir.

Elon Musk ve X’in başlatmış olduğu DOGE çılgınlığının durulması veya BTC’deki sert düşüşler gibi olaylar, DOGE fiyatını muhtemelen aşağıya çekecektir. Bu tarz bir senaryoda DOGE için destek olarak izlenebilecek noktalar sırasıyla 0,0776 – 0,0732 – 0,0700 – 0,0667 ve 0,062 dolardır. Son olarak, yükselen trendin başlamış olduğu 0,060 dolar seviyesi büyük öneme sahip. Bu seviyenin tutunamaması, DOGE’deki satış baskısını farklı bir boyuta taşıyabilir.

Ekran Resmi 2023 07 26 12.05.47

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner