Yükleniyor...

Bitcoin’de vakit daraldı: Bu indikatör her şeyi belirleyebilir!

Real Vision'ın baş kripto analisti Jamie Coutts, "Bitcoin, Mart ayından bu yana pozitif fiyat hareketleriyle trend modelimi işaret ediyor" dedi.

bitcoin btc

Real Vision’ın baş kripto analisti Jamie Coutts, “Bitcoin, Mart ayından bu yana pozitif fiyat hareketleriyle trend modelimi işaret ediyor” dedi.

BTC için 4 Haziran’da Basit Hareketli Ortalama (SMA), 5 günlük, 30 günlük ve 50 günlük olmak üzere üç farklı zaman diliminde ön plana çıktı. Üç bölge de Bitcoin’deki 65.000-68.239 dolar aralığına denk geliyor. Bu gelişme, uzun bir süre boyunca düşük volatiliteye denk geliyor ve genellikle potansiyel bir yükseliş için umutları artırıyor. Fakat olası bir akümülasyon fiyatın geri çekilmesine de yol açabilir.

bitcoin veri 1

Bitcoin gidişatında çeşitli indikatörler söz sahibi olacak

TradingView’in Hareketli Ortalama indikaötürne göre Bitcoin şu anda güçlü bir alım konumunda. Bu gösterge hem SMA’yı hem de daha güncel fiyatlara daha fazla ağırlık veren biraz farklı bir gösterge olan Üstel Hareketli Ortalamayı hesaba katar.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu anda üç SMA’nın üzerinde, 70.840 dolardan işlem görüyor. BTC’nin hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmesi yatırımcılar için olumlu bir işaret; fiyat düşerse hareketli ortalamanın Bitcoin’in yeni destek seviyesi olarak hizmet edebileceğini gösteriyor.

Kripto paraların lider, aynı gün,kısa süreliğine 71.040 dolara ulaştı ve ardından hızlı bir şekilde geri çekildi. Bu arada, son 30 gün içinde Bitcoin, yatırımcılar tarafından yakından izlenen önemli bir eşik olan 60.000 dolarlık temel destek seviyesinin üzerinde kalmayı başardı. Ancak 72.000 dolara ulaşamadı ve 21 Mayıs’ta 71.946 dolara kadar yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner