Yükleniyor...

BNB ATH yaptı: Launchpool’lar eşliğinde yükselişte

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi BNB, son 24 saat içinde yüzde 12'lik bir artış ile 716 dolara dolara ulaşarak ATH yaptı.

binance bnb

Piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi BNB, son 24 saat içinde yüzde 12’lik bir artış ile 716 dolara dolara ulaşarak ATH yaptı.

BNB, BNB zinciri ekosisteminin yerel token’ıdır. Token’ın önceki tüm ATH’si, Mayıs 2021’de 690 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Son 24 saatte BNB’de yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde hacim gerçekleşti. Token’ın şu anda 107,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor.

BNB’nin rallisi Binance Launchpool’un popülaritesiyle desteklendi. Platform, kullanıcıların Launchpool’lara katılabilmeleri için BNB stake etmelerini şart koyuyor.


binance bnb chain 1

Launchpool’lar BNB’nin dolaşımdaki arzını azaltıyor

Geçen ay Binance Launchpool, Notcoin’e desteğini duyurdu. Telegram’daki bir Web3 oyunundan kazanılabilen Notcoin, piyasaya sürülmesinden bu yana 2,2 milyar dolar değerinde piyasa değeri biriktirdi. Bu arada, Bitcoin’in değeri de geçen gün yüzde2,89 artarak 71.000 doların üzerine çıktı ve diğer altcoinlerin çoğu da yeşil renkte.

Çeşitli Launchpool’lar ile aktif kullanıcı sayısını artıran Binance, BNB’nin dolaşımdaki arzını doğrudan etkiliyor. Belirli bir süre BNB stake eden kullanıcılar haliyle de parite üzerindeki satış baskısını azaltıyor. Bunlara ek olarak Bitcoin’in 70.000 doları kırması, BNB’ye itici bir güç oldu. 700 doları aştıktan sonra hızlı bir şekilde 716 dolara hareket eden Binance’in token’ı, 2021 Mayıs’tan sonra ilk defa ATH tazeledi.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner