Yükleniyor...

Bitcoin’den Ethereum’a Rekor Miktarda Transfer Gerçekleşti

Bir aydan kısa bir süre içerisinde 1.

bitcoin ethereum transfer

Bir aydan kısa bir süre içerisinde 1.2 milyar dolar değerinde 114.889 Bitcoin (BTC), Ethereum tabanlı kripto varlıklara dönüştürüldü.

Ethereum tabanlı ERC-20 tokenlarına dönüştürülen Bitcoin miktarı, Dune Analytcis’ten sağlanan verilere göre 1.2 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu, Bitcoin’in tüm piyasa değerinin %0.5’inin, Ethereum blockchain ağına aktarıldığı anlamı geliyor ve bu da Ethereum’un piyasa değerinin %3’üne eşit.

Bu miktar, bugüne kadar Ethereum blockchain ağına taşınan en fazla Bitcoin miktarını belirtiyor. Sadece birkaç hafta önce, bugün ulaşılan değerin yarısından az miktarda, 500 milyon doların biraz üzerindeydi.

Bitcoin blockchain, Ethereum blockchain ile uyumsuzdur ancak Bitcoin’i belirli protokollere dahil ederek, Ethereum tabanlı Bitcoin almak mümkündür.Bunlar, Bitcoin’i temsil eden, Ethereum’daki belirteç standartına sahip ERC-20 varlıklardır.

En popüler seçenekler arasında, wBTC, renBtC ve yeni başlayan bir proje olan tBTC yer alıyor. Kısaca wBTC’den örnek vermek gerekirse, siz elinizdeki Bitcoin’i şirkete veriyorsunuz ve karşılığında size vermiş olduğunuz BTC miktarı kadar wBTC veriliyor. Bu sayede elinizdeki Bitcoin’lerin değeri kadar Ethereum tabanlı bir kripto varlığa sahip olmuş oluyorsunuz.

WBTC Nedir?

WBTC, Sarılmış Bitcoin anlamına gelir ve sadece Bitcoin’i temsil eden bir ERC20 varlığıdır. Bir WBTC, bir BTC’ye eşittir. BTC, WBTC’ye dönüştürülebilir veya bunun tam tersi de gerçekleşebilir.

WBTC, DeFi uygulamalarına daha fazla likidite getirmek için tasarlanmış bir Ethereum belirtecidir. BTC sahipleri Bitcoin’lerini WBTC şeklinde ödünç verebilir ve faiz kazanabilir.
WBTC, daha sofistike finansal hizmetler sağlamaya yardımcı olmak için DeFi başlığı altında çalışan bir grup kuruluş tarafından yönetilmektedir.

Bitcoin, dünyanın ilk, en büyük ve en çok tanınan kripto varlığıdır. Bitcoin’in yaratılmasından bu yana, devrim niteliğindeki “eşler arası elektronik nakit sistemi” nin arkasındaki teknoloji büyük ölçüde aynı kaldı. Bununla birlikte, hızla yükselen Merkezi Olmayan Finans’da yenilikler hız kesmeden devam ediyor. (DeFi) WBTC, Bitcoin’in değerini ve likiditesini getirip DeFi dünyasında kullanılabilir hale getirerek her iki dünya arasında köprü olmaya çalışıyor.

Bir ERC20 belirteci olmak, WBTC’nin transferini normal Bitcoin’den daha hızlı hale getiriyor, ancak WBTC’nin temel avantajı, Ethereum cüzdanları, dapp’ler ve akıllı sözleşmeler dünyasına entegrasyonudur.

wBTC, Ethereum’daki en popüler sentetik Bitcoin’dir; pazar arzının% 73,6’sına sahiptir. renBTC% 18,4 ve Huobi BTC veya hBTC ise %4,2’ye sahiptir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner