Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası, Uniswap (UNI) Gibi En Gözde DeFi Varlıklarını Listeledi

Kripto para borsası Gemini, yeni bir token grubu ile merkeziyetsiz finansı ikiye katladı.

Dev Kripto Para Borsasi Uniswap UNI Gibi En Gozde DeFi Varliklarini Listeledi

Kripto para borsası Gemini, yeni bir token grubu ile merkeziyetsiz finansı ikiye katladı.

ABD merkezli kripto para borsası; Uniswap (UNI) ve Yearn.finance (YFI) gibi en gözde DeFi varlıkları da dahil olmak üzere; 15 yeni merkeziyetsiz  finans (Defi) token’ını bugün bünyesine eklediğini açıkladı.

Bugünden itibaren Balancer (BAL), Curve (CRV), Ren Network (REN), Synthetix Network (SNX), Uma (UMA), Uniswap (UNI) ve Yearn.finance (YFI) hem ticaret açısından hem de saklamak için desteklenecektir. Bitcoin milyarderi ikizler duyuruyu yaptı.

Gemini tarafından yapılan duyuruya göre “Bu yeni token eklemeleriyle, artık toplam 24 kripto para varlığı için ticaret ve saklama desteği ve 10 kripto para daha için saklama desteği sunuyoruz” dedi.

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın başlattığı UNI token’ı bir hafta önce piyasaya sürüldü ve Defi’ın en çok dağıtılan token’larından biri haline geldi. Piyasaya sürülmesinden sadece bir gün sonra, Uniswap’te kilitlenen Ethereum 1,6 milyar dolara yükseldi.

Ayrıca getiri çiftliği protokolü Yearn.finance’ın yönetim token’ı olan YFI, son zamanlarda 38.682 dolara ulaştı ki bu da Bitcoin fiyatının neredeyse dört katına (o sırada 11.596 dolar) denk geliyor. Varlık böylece Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 dolar seviyesini neredeyse ikiye katladı.

Daha önce yalnızca Gemini’de saklamak için desteklenen diğer beş token artık ticaret için de mevcut: Decentraland (MANA), Kyber Network (KNC), Maker (MKR), Storj (STORJ) ve 0x (ZRX).

Son olarak borsa, saklama hizmetine tamamen yeni üç DeFi token ekledi – Keep Network (KEEP), Wrapped Bitcoin (wBTC) ve tBTC (tBTC) – (ticaret için değil).

Ancak, DeFi varlıklarını desteklemeyle ilgili endişeler var. Kripto para borsası Binance , kullanıcılarına takas ettikleri herhangi bir token’ın değerinin %50 ve daha fazlasını kaybedebileceğini açıkça belirtiyor. Yine de kripto para borsaları riske değdiğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner