Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Coinbase darbesi: Panik satışları geldi!

ABD'nin en büyük kripto borsası Coinbase'in sitesinin çökmesi Bitcoin'de (BTC) satış baskısı yarattı.

bitcoin dusus

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase‘in sitesinin çökmesi Bitcoin’de (BTC) satış baskısı yarattı.

Sabah saatlerinde yaşanan Coinbase gelişmesi kripto para piyasasını yıkıp geçti. Coinbase’in resmi sitesinin çökmesi Bitcoin’de düşüş etkisi yarattı. 62.765 dolardan el değiştiren BTC yalnızca birkaç dakika içinde 61.383 dolara iğne atarak toplamda yüzde 2,20’lik bir kayıp yaşadı. Özellikle de altcoin piyasasında büyük düşüşlere yol açan kripto paraların amirali doğal olarak yatırımcılarda panik yarattı.


coinbase cokus

Bitcoin’de (BTC) haber akışı belirleyici olacak!

Bir süredir piyasaya ilişkin haberlerle fiyatlanan Bitcoin bu sefer de şaşırtmadı. Coinbase sitesinin çöküşüyle yüklü satışlar görmeye başlayan kripto paraların lideri 62.000 dolara kendisini atmayı başardı. Şu an için ara bir fiyatta işlem gören BTC haber akışının pozitife dönmesi veya spot BTC ETF’lerine ilginin artması halinde sırasıyla 62.757 – 64.318 – 65.452 ve 67.107 doları test edebilir.

bitcoin btc grafik 1

Spot BTC ETF’lerinden yüklü çıkışarın yaşanması, fud haberlerin (olumsuz gündem akışının) devam etmesi veya halving coşkusunun başlayamaması Bitcoin’i düşüşe itecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 60.613 – 59.075 – 57.353 ve 56.550 dolara geri çekilebilir. BTC için özellikle de 57.353 – 56.550 dolar aralığı belirleyici olacaktır. Bu bölge kaybedildiği takdirde daha büyük düşüşler tetiklenebilir.

BTC’nin bu süreçte fiyat hareketlerinde haber akışı kritik bir role sahip olacaktır. Olumlu bir haber akışı sektöre güven verip alıcıların elini güçlendirebilir. Tam tersi bir senaryo ise satış yönlü işlemlerin artmasına yol açacaktır.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner