Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Kurumsal İlgi Giderek Artıyor

Bitcoin (BTC) yatırım şirketi Grayscale Bitcoin Trust tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin yönetimi altındaki varlıklar 3.

bitcoine olan ilgi her gecen gun artiyor

Bitcoin (BTC) yatırım şirketi Grayscale Bitcoin Trust tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin yönetimi altındaki varlıklar 3.55 milyar dolar civarında yer alıyor. Bu miktar, 2020 yılının ilk çeyreği ile kıyaslandığında %80’den fazla sermaye artışına işaret ediyor.

Grayscale ürünlerine yönelik bu artışın başlıca kaynağı olarak ise, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara yönelik artan talebi olarak gösteriliyor. Bu duruma en güzel örneklerden birisi ise, milyar dolarlık sermayesi ile halka açık bir şirket olan MicroSolutions, bu hafta içerisinde 250 milyon dolarlık BTC yatırımı gerçekleştirdi.

Bitcoin piyasasına giren kurumların artan sermayesi, finans endüstrisinin BTC’yi artık altın gibi bir değer deposu olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Kripto para piyasası veri sağlayıcısı Skew’e göre ise, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, BTC’nin piyasadaki güvenli liman iddiasını doğrularak nitelikte gerçekleşti.

bitcoin altin korelasyon
Küresel anlamda devam eden salgın ile birlikte piyasalarda da tedirginlik hakim. Altına olan yatırımı oldukça verimsiz olarak gören Warren Buffett gibi bir yatırımcı bile bu süreç içerisinde altın madenciliği şirketi Barrick Gold’a yatırım yaptı.

Yatırımcılar ve stratejistlere göre Buffett’ın altın piyasasına girişi, Bitcoin’i de katalize edebilir. Warren Buffett, asla altına ve Bitcoin’e yatırım yapmayacağını belirtmişti. Şimdi ise altına yatırım yapan Buffett’dan bir BTC hamlesi bekleniyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 11.865 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner