Yükleniyor...

Bitcoin’e Çöp Diyen Ünlü İsim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

Kanadalı iş adamı ve TV programı Shark Tank yıldızı, Mr.

bitcoine cop diyen unlu isim bitcoin btc ve ethereum eth satin aldigini acikladi

Kanadalı iş adamı ve TV programı Shark Tank yıldızı, Mr. Wonderful olarak da bilinen Kevin O’Leary, kripto paralar konusundaki fikrini değiştirdiğini açıkladı.

23 Şubat’ta, CNBC sunucusu olan Hadley Gamble, O’Leary ile kripto paralar hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. Bir Bitcoin.com haberine göre O’Leary şunları söyledi:

“Aslında dijital para birimlerinin kalıcı olduğunu düşünüyorum. Son 90 gün içinde kurumlar da dahil olmak üzere onları elinde tutmaya istekli olan çoğu insan, oynaklık ile başa çıkmak istiyor.

Büyülendim. Yatırım yapıyorum. Ethereum ve Bitcoin’e %3 oranında yer verdim. Oynaklık beni hasta ediyor ama alışmaya başladım…

Ayrıca Bitcoin madenciliği altyapısına nasıl yatırım yapacağımı düşünmeye başlıyorum.”

Gamble bu röportaj hakkında tweet attıktan sonra, son birkaç yıldır kripto paralar hakkında son derece olumsuz yorumlar yapan Mr. Wonderful, artık kişisel yatırım portföyünün %5’ini kripto para birimlerine ayırmaya hazır olduğunu söyledi.

Morgan Creek Digital Assets’in Kurucu Ortağı ve Ortağı Anthony Pompliano, bu dönüşü oldukça komik buldu ve O’Leary’e, sonunda bu %5’in %50’ye döneceğini söyledi.

O’Leary, kripto para konusundaki duruşunu gerçekten değiştirdiğini kabul ettikten sonra nedenini düzenleyici kurumların Bitcoin lehine aldığı kararlar olarak açıkladı.

O’Leary, 14 Mayıs 2019’da CNBC’nin Squawk Box’a verdiği röportajda Bitcoin’in yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle “işe yaramaz bir para birimi”, “çöp” ve “değersiz” olarak nitelemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner