Yükleniyor...

Bankacılık Devi Citigroup, Bitcoin (BTC) Hakkında Bir Rapor Yayımladı

Reuters, Citigroup çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketine ait olan Citibank'taki analistlerin, Bitcoin'in gelecekte uluslararası ticaret için tercih edilen para birimine dönüşebileceğini söylediğini bildirdi.

bankacilik devi citi bitcoin btc hakkinda bir rapor yayimladi

Reuters, Citigroup çokuluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketine ait olan Citibank’taki analistlerin, Bitcoin’in gelecekte uluslararası ticaret için tercih edilen para birimine dönüşebileceğini söylediğini bildirdi.

“Bitcoin: At the Tipping Point” adlı raporda Citi analistleri, Bitcoin’in bir “dönüm noktasında” olduğunu belirtiyor. Onlara göre, lider kripto para birimi, uluslararası ticaret için tercih edilen bir takas aracı haline gelebilir veya “spekülatif bir patlama” yaşayabilir.

Bitcoin’in ana akım olma yolundaki bu büyük dönüşümü, son zamanlarda Mastercard ve Tesla’nın BTC’yi benimsemesinden kaynaklanıyor olabilir. Şubat ayı başlarında Elon Musk tarafından yönetilen şirket Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar dolar tahsis ettiğini duyurmuştu. Mastercard, yakın zamanda mağaza sahiplerinin Bitcoin ile ödeme almasına hazırlandıklarını duyurdu.

Bitcoin ile Kurumsal İlişki Artıyor

Rapor, finans kurumlarından gelen ilginin bu yıl daha güçlü ve daha odaklanmış hale gelmesini Bitcoin’in büyümesi için bir başka olumlu faktör olarak ele alıyor.

Rapor ayrıca, merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini ve stablecoin’lerini piyasaya sürmesi durumunda, Bitcoin’in uluslararası ticarette kullanılmaya başlanacağını belirtiyor. Böyle bir durumda, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi ve hızlı sınır ötesi ödemeler için kullanımı büyük ölçüde artabilir.

Citi analistleri, Bitcoin’in küresel benimsenme sürecindeki ilerlemesi için pek çok risk ve engel olduğunu kabul ediyor. Ancak, bu potansiyel engeller arasında görülebilecek fırsatların sayısı, Bitcoin’in bir dönüm noktasında olduğunu değerlendirmelerine neden oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner