Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) En İyi Şekilde Anlatan Kitaplar

Son dönemde tüm dünyadaki insanların hayatında daha fazla yer edinmeye başlayan, en çok konuşulan konuların başında gelerek git gide yatırımcı sayısını arttıran, herhangi bir merkez bankasına veya tek bir yöneticiye bağlı olmamasıyla bilinen Bitcoin (BTC) hakkında yazılmış, Bitcoin’i en iyi şekilde anlatan kitapları sizler için derledik.

bitcoin kitaplari

Son dönemde tüm dünyadaki insanların hayatında daha fazla yer edinmeye başlayan, en çok konuşulan konuların başında gelerek git gide yatırımcı sayısını arttıran, herhangi bir merkez bankasına veya tek bir yöneticiye bağlı olmamasıyla bilinen Bitcoin (BTC) hakkında yazılmış, Bitcoin’i en iyi şekilde anlatan kitapları sizler için derledik.

bitcoin standardi 1

Bitcoin Standardı – Merkez Bankacılığına Ademimerkeziyetçi Alternatif: Bitcoin’le ilgili yazılan kitaplar arasında en önemlilerin başında gelen kitabın yazarı Saifedean Ammous, “Bitcoin herhangi bir hükümeti olmayan bir para birimidir. Fakat akıllara hemen şu soru gelebilir: Zaten altın, gümüş ve diğer metaller gibi hükümeti olmayan başka para birimlerimiz yok muydu?” diyor ve Bitcoin’i diğer varlıklardan ayıran yanlarını açıklayıcı bir şekilde bu kitapta anlatıyor.

finansal ozgurlugun esiginde 1

Finansal Özgürlüğün Eşiğinde: Levent Kurt tarafından yazılan kitapta yazar, “Yatırımdaki hedefler alt düzeyde tutulmalı, kazanç ise stabil hale getirilmeye çalışılmalıdır. Para kaybetmektense, kâr yapmamak tercih edilmelidir. Kripto para yatırımında en büyük düşman yine insanın kendisidir. Yatırım ciddi bir iştir. Yatırım yapılan kripto varlıkları tüm yönüyle bilinmediğinde zarar kaçınılmaz olacaktır. Bu alanda bilgi her şeydir” diyerek kripto varlıkları ve Bitcoin’i en iyi şekilde ele alıyor.

paradan sonraki en buyuk icat 1

Bitcoin Paradan Sonraki En Büyük İcat: Bitcoin’in kısa tarihini, Blockchain teknolojisinin neden çığır açan nitelikte olduğunu, nasıl çalıştığını ve kullanım alanlarının neler olduğunu son derece basit bir dille okurlarına aktaran yazar E. Emre Aksoy kitapta şöyle diyor, “Bundan 10 sene sonra Bitcoin kelimesini duyar mıyız, bilinmez. Ancak şu var ki Bitcoin hareketi ve arkasında bulunan muazzam blok-zincir teknolojisi insanlığı ciddi anlamda ileriye götürecek. Bugün hepimiz finansal bir devrime tanık oluyoruz.”

bitcoin rehberi 1

Bitcoin Rehberi: Kripto Paralar Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey: Ian Demartino tarafından kaleme alınan kitapta yazar, Bitcoin hakkında her şeyi ve arkasındaki devrim niteliğindeki Blockchain teknolojisi ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi ayrıntılı bir şekilde ele alıyor.

kriptopara cagi

Kriptopara Çağı: Wall Street’te gazetecilik yapan yazarlar Paul Vigna ve Michael J. Casey tarafından yazılan bu kitapta, Bitcoin’in neden göz ardı edilmemesi gerektiği sorusunun cevabını arıyor. Bitcoin’in gelişimini belgelerle ayrıntılı bir şekilde anlatan bu kitap Bitcoin ve kripto varlıkları anlamak adına okunması gereken kitaplar arasında yer alıyor.

dunyayi degistiriyor

Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor: Başlığından da anlaşılacağı üzere hem blockchain hem kripto varlıklar ve Bitcoin ile ilgili tüm detayları detaylıca ele alarak okurlara kripto varlıkları ve dünyayı nasıl değiştirdiğini sunuyor. Kitabın yazarları Vedat Güven ve Erkin Şahinöz, özellikle de kripto varlıkların arkasındaki teknoloji olan Blok zincir teknolojisini merkeze koyarak ele alıyor; Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun dünyayı nasıl, ne açıdan değiştirdiğine dair açıklayıcı bilgiler veriyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner