Yükleniyor...

Bitcoin’i Eleştirenleri Eleştiriyor: “2017’de Kalmış!”

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin'in artık kurumsal bir ürün olduğunu kesin bir şekilde onayladı:

bitcoini elestirenleri elestiriyor 2017de kalmis

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, CNBC ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in artık kurumsal bir ürün olduğunu kesin bir şekilde onayladı:

“Bu artık kurumsal bir ürün. Bu tartışma, 18 ay önce yapıldı ve kazandı.”

Ayrıca Novogratz, Bitcoin söz konusu olduğunda artık kariyer riskleri veya belirsizliklerin söz konusu olmadığını ekliyor.

“2017’de Kalmış”

Bir U.Today haberine göre, Kanadalı multi milyoner ve realite TV yıldızı Kevin O’Leary, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i eleştirdi ve kurumların yasal yaptırım korkusu nedeniyle Bitcoin’e dokunmayacağını iddia etti.

Ancak Novogratz, O’Leary’nin kripto para piyasasının mevcut durumuyla ilgili döngünün dışında olduğunu iddia ediyor:

“Herkes Bitcoin’in bir makro varlık olduğu konusunda hemfikir, Kevin 2017 yılında kalmış.”

Bitcoin gerçekten de 2017’de olduğundan çok daha iyi durumda ve bu yüzden bu yılki rallinin çok daha güçlü temelleri var. Artık tamamen spekülatif bir varlık olmaktan çıkarak, çok sayıda kurumsal yatırımcı için enflasyona karşı çekici bir önlem haline geldi.

Örneğin, bu ayın başlarında, İngiltere varlık yöneticisi Ruffer, Bitcoin’e 750 milyon dolar yatırım yapmak için altın varlıklarını azalttı.

Novogratz’ın İleri Görüşü

Nisan ayında, Bitcoin 7.000 doların altında işlem yaparken, Novogratz doğru bir şekilde bu yılın sonuna kadar 20.000 dolar seviyesini yeniden test edeceğini tahmin etmişti. Hatta Novogratz, yukarıda belirtilen hedefe ulaşmadığı sürece Bitcoin’den vazgeçmeyi bile düşündü.

bitcoini elestirenleri elestiriyor 2017de kalmis 1

Böylece Novogratz, geçtiğimiz yıllarda yaptığı çok sayıdaki başarısız yükseliş tahmininden de kendini kurtarmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner