Yükleniyor...

Bu Göstergeye Göre Bitcoin (BTC) 17.500 Dolara Doğru Sert Bir Düşüş Yaşayabilir

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, dün XRP davası ile yaşanan büyük hareketliliğe nispeten sakin bir gün görüyor.

bu gostergeye gore bitcoin btc 17 500 dolara dogru sert bir dusus yasayabilir

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, dün XRP davası ile yaşanan büyük hareketliliğe nispeten sakin bir gün görüyor. XRP davası haberlerinin ardından, altcoinler yoğun bir satış baskısına tanık oldu ve birçoğu %20 veya daha fazla ani kayıplar yaşadı. Tüm bunlar yaşanırken, Bitcoin’in fiyatı şu anda hala işlem gördüğü seviye olan 23.000 dolar civarında seyretti.

NewsBTC’nin haberine göre, Bitcoin’in muazzam rallisini tahmin eden bir fraktal ortaya koyan trader, yatırımcıları Bitcoin konusunda uyarıyor. Trader’a göre, aynı fraktal lider kripto paranın yakın vadede 17.500 dolara doğru güçlü bir geri çekilme yaşayabileceğini gösteriyor.

24.000 Dolar Seviyesindeki Satış Baskısı Büyük Bir Engel

Kripto para piyasası, bu sabah nispeten zayıf bir fiyat hareketliliği yaşadı. Birçok altcoin, dünkü kayıplarını geri almaya çalışırken, Bitcoin istikrarını sürdürüyor.

Ancak 24.000 doların altındaki bölgede görülen satış baskısı, BTC için hala büyük bir engel. Çünkü bu seviyeye yapılan her ziyaret, büyük satış baskısı girişleri görmesine neden oldu.

Bu, Bitcoin’in son birkaç aydaki yükselişini tahmin eden fraktalın şimdi işaret ettiği durum ile paralel görünüyor. Fraktal, Bitcoin’in 17.500 dolara gerileyebileceğini gösteriyor.

Bitcoin birkaç gündür 23.000 dolar civarında işlem görüyor. 24.000 dolar ile 24.200 dolar arasındaki satış baskısı, birden fazla satışı tetikledi. Ancak her birinin yoğunluğu bu seviyeye bir sonraki ziyaretinde azaldı.

Boğalar herhangi bir yoğun düşüş eğilimine karşı korunmaya devam ederse, bu nihayetinde piyasanın daha fazla yükseliş görmesine izin veren bir yükseliş konsolidasyon aşamasına işaret edebilir.

Bitcoin (BTC) 17.500 Dolara Düşebilir

Bir trader, yakın zamanda attığı bir tweet’te, izlediği bir fraktalın öngörüsü gerçekleşirse Bitcoin’in 17.500 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

Bu fraktal, 10.000 dolarlık bölgeden tüm hareketi hassas bir şekilde tahmin etmişti. Bu da söz konusu düzeltmenin oldukça yakın olduğu anlamına gelebilir.

“BTC: Yeni ATH’ye kadar izlediğim yol haritası, daha fazla yükselişten önce 17.5K – 18.5K’ya doğru bir düzeltmeye işaret ediyor. Dikkatli olun.”

https://twitter.com/CryptoKaleo/status/1341956634717913088?s=20

Önümüzdeki birkaç gün, Bitcoin’in devam eden konsolidasyon aşamasının çözümü, yeni yıla doğru yöneldiği yöne ışık tutacağı için tüm piyasanın görünümünü anlamada kritik öneme sahip olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner