Yükleniyor...

Bitcoin’in altın kapıları kırmızıya büründü: Düşüş derinleşti

Bitcoin’in aylardır gidip geldiği range kırıldı ve bununla beraber aynı zamanda günlük kumo desteği kırıldı.

bitcoin fiyatı

Bitcoin’in aylardır gidip geldiği range kırıldı ve bununla beraber aynı zamanda günlük kumo desteği kırıldı. Bu kumo desteği Mart ve Haziran’da tekrar kırılmıştı ancak chikou kaybedilmediği için bu geçersiz kılınmıştı şimdi ise hem chikou hem kumo hem yükselen trend hem range kaybedildi ve bununla beraber büyük bir düşüş geldi.

Öncesi:

image 42

Sonrası:

8MyZHpDG

Geçen hafta Bitcoin hakkında sizi 28.2 seviyesi hakkında uyarmıştım burası kaybedilirse ilk olarak 25.7 seviyesini hedefleyeceğini belirttim ve kırıldıktan saatler sonra zaten 25.7 test edildi sonrasında ise tepki aldı. Bitcoin şu an 26.4 seviyelerinde… Bitcoin hakkında düşüncelerim gelecekte daha da düşmesi ancak kısa vadede bir  yön/fikir istiyorsak yakın zamanda gelecek haberleri takip etmemiz gerekiyor. Açıkcası Bitcoin bu büyük düşüş sonrasında yatay gitmeye başlamadığı sürece yeni bir pozisyon açmak istemiyorum.

Grayscale 6

Yakın zamanda gelecek haberlerden biri ise Bugün sonuçlanacak olan Grayscale davası, bugün saat 18.00’de Grayscale’in SEC’e yaptığı Bitcoin ETF başvurusunun kararı açıklanacak. Reddedilme durumunda düşüş sert bir şekilde devam edecektir, ertelenir ise yine düşüş devam edecektir ancak onaylanırsa Bitcoin olumlu yönde hareketlere başlayacaktır dün gelen büyük düşüş sonrası.

Olumsuz bir haber gelmesi durumunda ve 25.7 seviyesinin kaybedilmesi durumunda Bitcoin 20k seviyelerini hedeflemeli, bugün gelecek haber Bitcoin’in geleceğini belirleyecektir. Dediğim gibi haberleri bekliyor olacağım ve Bitcoin yatay grafiğe geçmediği sürece yeni bir plan yapmayacağım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner