Yükleniyor...

Analiz: Bitcoin neden düştü?

Bitcoin tarafında yapmış olduğumuz gerek teknik gerek Onchain analizlerine dayanarak Bitcoin tarafında bir geri çekilme bekliyorduk.

bitcoin neden düştü

Bitcoin tarafında yapmış olduğumuz gerek teknik gerek Onchain analizlerine dayanarak Bitcoin tarafında bir geri çekilme bekliyorduk. Gece saatlerinde W’SJ raporlarına göre ‘SpaceX sahip olduğu 373 Milyon dolar değerindeki Bitcoinleri sattı’ haberleri yayılmaya başladı ve  ciddi geri çekilme yaşadık fakat haber henüz doğrulanmadı. Ayrıca Çinli emlak devi Evergrande iflas başvurusunda bulunması da piyasalardaki korkuyu arttırdı.

İlerleyen saatlerde ise CryptoPNZ’den takip ettiğimiz SEC’in vadeli ETH ETF başvurusunu kabul edebileceği yönünde çıkan haberler geri çekilmeye bir son verdi diyebiliriz.Bu süreçte kripto para piyasalarında 24 saat içerisinde 1.04 Milyar dolar değerin işlem likide edildi ve bunların %80.11 kadarı Long işlem.

Peki Bitcoin Tarafında Güncel Durumlar Ne?

Türev borsaların geneline baktığımızda dünkü düşüş ile beraber vadeli tarafta açık olan işlem sayısında ciddi şekilde düşüş olmuş bunlar ya likide edildi yada işlem sahibi kendisi kapattı.

Bitcoin tarafında güncel olarak açık olan işlemler ise Short ağırlıklı. Long veya Short işlem açılabilir kripto paraların tümüne baktığımızda o tarafta Short ağırlıklı görünüyor.

Bitcoin için spot alımlar vadeli tarafta açılan Long işlemlere nazaran bir tık daha iyi görünüyor fakat yükseliş için bu alım gücünde artış görmemiz gerekiyor.

Saat 18:00’den sonra, SEC Grayscale Bitcoin ETF başvuru kararı açıklanması bekleniyor ki açıklanırsa muhtemelen karar ileri bir tarihe ertelenecektir bu saatlere volatilite artabilir dikkat etmek gerekiyor


Bitcoin Nokta Atışı Teknik Fiyat Analizi

BTC şimdi ne olur?

BTC buradan alınır mı?

BTC’de düşen trend hala devam ediyor. Bulunduğu alan baya riskli bir bölgedir. Ben şimdilik düşüşlerin son bulunduğu düşünmüyorum. Aşağıya iğne attığı yeri tekrar test edebilir.

BTC’de yakın destek 26.149$ STOP! Bu fiyat altında 1 veya 2 saatlik mum kapanışı düşüşlerin devamını getirebilir.

BTC önemli destek 25.760$

Ayrıca BTC şuanda destek üzerinde olduğu için durumu biraz iyi Fakat dikkat edelim. Stopsuz işlem açmayalım.

Destek üzeri devam

Destek kırılımı STOP!

Kapanışlara göre hareket edelim. Stopsuz işlem açmayalım

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner