Yükleniyor...

Bitcoin’in boğa tuzağında yer aldığı iddiaları, yükselişi tetikleyebilir

Kripto para analiz platformu Santiment, bir ölçüme göre Bitcoin'in yeni bir yükseliş yaşayabileceğini söyledi.

Mantle MNT grafik

Kripto para analiz platformu Santiment, bir ölçüme göre Bitcoin’in yeni bir yükseliş yaşayabileceğini söyledi.

Santiment, sosyal medyadaki “boğa tuzağı” anlatılarının artmasının, kripto piyasaları içinde FUD’nin artmasına sebep olduğunu kaydetti.

Analiz platformu, FUD’nin arttığı dönemlerde kripto varlık fiyatlarında artış yaşanma eğiliminin yüksek olduğunu ve bu sebeple bunun bir katalizör olabileceği vurgulandı.

“Trader’lar, kripto piyasalarında şu anda bir boğa tuzağı olabileceğine inanıyor. Bitcoin momentumu şimdilik durmuş olsa da Ether ve diğer altcoin’ler yükselişe geçiyor. FUD artacak olursa, Bitcoin’i 50.000 dolara çıkarabilir.”

btc 1

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre 43.955 dolar üzerinden işlem görüyor.

Ether’in potansiyel yüksek

Santiment, kripto para balinalarının cüzdanlarındaki Ether miktarını artırması sebebiyle varlığın daha fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekti.

Platforma göre Ether balinaları, 128,69 milyar dolar değerinde 54,6 milyon Ether’i cüzdanlarında tutuyor. Bu veri, balinaların şimdiye kadar elinde tuttuğu en yüksek Ether miktarına ulaştığı anlamına geliyor.

ether 2

Ether, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre 2.348 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner