Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 20.000 Doları Aşmasını Kim Nasıl Yorumladı?

Bitcoin (BTC), 20.

btc rekor

Bitcoin (BTC), 20.000 dolar seviyesini aşarak yeni bir rekor kırdı. Lider kripto para biriminin bu seviyeyi geçmesi kripto para topluluğunda büyük bir coşku uyandırdı. Peki analistler ve kripto para yorumcuları Bitcoin’in 20.000 doları geçmesine nasıl tepki verdi?

Bitcoin, 20.000 doları aşınca, Twitter’da 115.000 tweet ile gündem oldu. Bu tweet’lerden öne çıkanlardan birisi Edward Snowden’in sözleri oldu. Snowden: “Tek bir sözcük: Bitcoin.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in yeni bir rekor kırmasının ardından açıklamada bulunan kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Scott Melker, Bitcoin grafiklerinde artık hiçbir direncin kalmadığını dile getirdi.

Bitcoin’e yaptığı devasa yatırımlarla son zamanların en popüler şirketlerinden birisi haline gelen MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ise Bitcoin’in dünyanın en iyi rezerv varlığı haline geldiğini dile getirdi. Saylor, şunları söyledi:

“Bitcoin, dünyanın en iyi hazine rezerv varlığı ve gelişmekte olan para ağıdır. Yeryüzündeki her bireyin, şirketin ve hükümetin karşılaştığı değer deposu sorununun çözümüdür.”

Popüler analist Crypto Michael ise Bitcoin’in bu yükselişini kripto para piyasasının genel durumu açısından yorumladı. Analist, şunları söyledi:

“Tüm zamanların en yüksek seviyesi önemli ancak pazarın olgunlaşması daha da önemli. Daha büyük oyuncular için kripto para anlamında daha fazla seçenek var (örnek olarak #Ether vadeli işlemleri), aynı zamanda #Bitcoin için de büyük tahsisatlar. Bu ATH, döngünün başlangıcıdır.”

Kripto para dünyasının sevilen isimlerinden Peter McCormack ise Bitcoin’in bir daha 20.000 doların altını görmeyeceğini iddia etti.

Bitcoin Satın Alan Herkes Karda

Bitcoin’in yeni bir ATH’ye ulaşması sebebiyle Bitcoin alan herkesin karda olduğu aşikar. Bu konuyla alakalı olarak da birçok isimden tweet geldi.

The Moon Carl ayrıca doların Bitcoin karşısında bugün %6 oranında değer kaybettiğini de dile getirdi. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 20.775 dolardan işlem görüyordu.

Into The Block’a göre şu anda elinde BTC tutan tüm adresler karda. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sonunda oldu! Bitcoin 20.000 doları aştı ve şu anda BTC tutan adreslerin %100’ü kar ediyor! Keşfedilmemiş bölgeye hoş geldiniz. #HODL”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner