Yükleniyor...

CME Group’tan Sevindiren Ethereum (ETH) Duyurusu!

CME Group, önümüzdeki yıl Ethereum (ETH) sözleşmelerinin listeleneceğini duyurdu.

cme ethereum vadeli

CME Group, önümüzdeki yıl Ethereum (ETH) sözleşmelerinin listeleneceğini duyurdu. CME Group, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bitcoin 20.000 doları aştığı için Ethereum’a bağlı vadeli işlemleri başlatacağını söyledi.

Ürün, yasal onaya tabi olarak 8 Şubat’ta piyasaya çıkacak. Nakit olarak ödenecek ve firmanın CME CF Ether-Dolar Referans Oranına dayalı olacak. CME’nin web sitesine göre, bir sözleşme 50 ETH’ye eşit olacak. Firma, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin vadeli işlemlerinin ve seçeneklerinin başarısı üzerine inşa edilen CME Group, Şubat ayında ticarete sunulan kripto para birimi risk yönetimi çözümlerine Ethereum vadeli işlemleri ekleyecek.”

CME Group, 2017’den beri Bitcoin vadeli işlemleri için oldukça büyük bir pazar inşa etti. The Block’tan alınan verilere göre, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine olan açık faiz, son kontrolde 1 milyar doları aştı ve bu da onu kriptodaki en büyük vadeli işlem piyasalarından biri haline getirdi. Firma, 2020’nin başında bitcoin opsiyon ürününü de piyasaya sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner