Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 9.000 Doların Altına Düşmesi Sonrası Beliren 3 Boğa İşareti

Cumartesi günü, Bitcoin kararlı bir şekilde 9.

Bitcoin’in BTC 9.000 Doların Altına Düşmesi Sonrası Beliren 3 Boğa İşareti

Cumartesi günü, Bitcoin kararlı bir şekilde 9.000 doların altına düşerek bir hafta içinde görülmeyen en düşük seviyelere ulaştı. Bu, milyonlarca dolarlık long pozisyonunu tasfiye eden ve boğaları yukarı yönlü beklentilerinden ayıran bir hareketti.

Yine de birçok analist, Bitcoin’in hala bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu gösteren bir dizi eğilimi göstererek temelde iyimser kalıyor. Bu eğilimlerin bazıları şunlardır:

Hash Oranı Yükseliyor

Bitcoin’in hash oranı, Mayıs ayında blok ödülünün yarıya indirilmesinden sonra düştü. Yarılanma temelde madencilerin gelirinde %50’lik bir düşüşe neden oldu. Bu nedenle, marjdaki birçok madenci ağdan çıktı.

Yine de yeni madencilik donanımı nedeniyle, madenciler hızla iyileşmeyi başardılar. CoinMetrics, bu ayın başlarında Bitcoin ağının hash oranının şimdi yarılanma öncesi seviyelerine döndüğünü bildirdi.

Bu, hash oranının hareketli ortalamalarından doğan gelişmeler, pozitif bir sinyal oluşturan Hash Ribbons indikatörünün sinyal vermesi ile sonuçlandı. Dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, hash oranına dayalı indikatör üzerine şunları yazdı:

“Hash Oranında iyileşme önümüzdeki hafta sonu gerçekleşebilir gibi görünüyor… Satın Al sinyali de buradan iyileşmek için fiyat ivmesi gerektiriyor, bu yüzden toparlanma bir haftadan biraz daha uzun sürebilir.”

Hash Ribbons, boğa koşularından önce tarihsel olarak yükseliş gösterdikleri için önemli bir indikatördür.

Bitcoin (BTC) Hodler’ları Artıyor

Veriler, uzun vadeli holdinge odaklanan bir BTC yatırımcı sınıfı olan Bitcoin “HODLer”ları ın her zamankinden daha fazla yükseliş gösterdiğini gösteriyor.

Glassnode’dan Rafael Schultze-Kraft, konuyla ilgili bir paylaşım yaptı ve zincir üzerindeki verilere göre Bitcoin’in neden “uzun vadede yükseliş eğilimli” olduğunu açıkladı. Yükselişin temel dayanağı, daha fazla Bitcoin HODLers olduğunda, daha az potansiyel satış baskısı olması gözüküyor.

ABD Doları Değer Kaybedecek

ABD doları varlık sınıflarına ve diğer yabancı para birimlerine karşı değer kaybederse Bitcoin faydalanabilir. Koyfin CEO’su ve eski bir Goldman Sachs başkan yardımcısı Rob Koyfman bu durumu şu şekilde açıklıyor:

“Fed’in QE’nin uzun süreli kullanımı taahhüdü, ABD Doları için önemli bir dönüm noktası olabilir. Yakın seviyenin altında bir kırılma, varlık sınıfları üzerinde etkileri olan USD için büyük bir düşüş olduğunu doğrulayacaktır… USD zayıflığı, Bitcoin’in yeni zirvelere çıkması için bir katalizör olabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner