Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Bitcoin (BTC) son beş gün içerisinde yaklaşık 1000 dolarlık bir kayıp yaşadığı için yatırımcıları son zamanlarda zor günler geçiriyor.

bitcoin dump

Bitcoin (BTC) son beş gün içerisinde yaklaşık 1000 dolarlık bir kayıp yaşadığı için yatırımcıları son zamanlarda zor günler geçiriyor.

Uzun bir süre boyunca 9.000 doların ortalarında yatay ticaretine devam eden lider kripto para, bu yatay ticaretin sonunda düşüşe geçerek, yazım itibari ile 8860 dolar seviyesine kadar geriledi.

15 Haziran’da yaşanan ve hızlıca düzeltme ile sonuçlanan aksaklığı saymazsak, Bitcoin’in fiyatı en son 27 Mayıs tarihinde yani tam bir ay önce 9.000 dolar seviyesinin altına düşmüştü.

Dün ABD’de en yüksek günlük Covid-19 vakası kaydedildi. İkinci bir dalganın gelmesi korkusu, piyasaları Cuma günü derin bir düşüşe gönderdi. ABD’de büyük endeksler Cuma günü seanslarını ortalama %2.5 düşüş ile kapatırken, Facebook hisseleri ise %8’den fazla değer kaybetti. Ne yazık ki Bitcoin’de boğaların 9.000-9200 dolar aralığını güçlü bir şekilde savunmalara rağmen, yine küresel piyasaları takip ederek düşüşe geçti.

Bitcoin günlük %3’lük bir fiyat düşüşü görürken, diğer bir yandan da büyük altcoinlerde durum daha da kötü. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum (ETH) %5.5 değer kaybederek 218 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Ripple (XRP) ise, ETH ile benzer bir şekilde düşüş kaydederek, piyasalarda 0.173 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En iyi 20 altcoin arasında bulunan Bitcoin SV, son 24 saat içerisinde %15’ten fazla bir düşüş ile en çok değer kaybeden kripto paralar arasına adına yazdırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner