Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Teknik Zayıflık Göstermeye Devam Ediyor

Ethereum (ETH) son zamanlarda büyük fiyat hareketliliği göstermeye devam ediyor.

ethereum 2020

Ethereum (ETH) son zamanlarda büyük fiyat hareketliliği göstermeye devam ediyor. Kullanımını detaylandıran çoklu metrikler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve çoğu zaman, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para temel olarak sağlam görünüyor. Bununla birlikte, özellikle son haftalarda gösterdiği teknik zayıflık ise temelinde sağlam olmasına rağmen sürmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temel güç ve teknik güç arasındaki fark, ETH’nin fiyatına doğrudan etki ediyor ve istenilen seviyelere ulaşmasının önünde bir engel olarak karşımıza çıkıyor.

Popüler bir kripto analisti, mevcut teknik zayıflığın, cüzdanlardaki değişim ile birlikte, madenci kaynaklı büyük tasfiyelere yol açabileceğine inanıyor.

ETH, son birkaç ay içerisinde 230 dolar ile 250 dolar arasında bir işlem aralığı yakalamıştı ve yaşadığı her yükseliş sonrası düşüş, teknik açıdan yara almasına sebep oldu. Sonuç olarak Ethereum’un yazım itibari ile 219 dolar seviyesinden işlem görmesine sebebiyet verdi. Analistlere göre, 230 doların altındaki kapanışlar, büyük bir düşüşün fitilini ateşleyebilecek güçte.

Ayrıca aynı analistlere göre, madenci çıkışlarının Ethereum üzerinde korkunç bir etkiye sebep olabilecek bir faktör olarak izlenmesi gerekiyor. Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un yaşadığı bu düşüşler sebebi ile kısa vadeli görünümleri konusunda oldukça temkinli olmanın altı çiziliyor.