Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Kurulumu Ethereum’u (ETH) 2000 Dolara Ulaştırabilir

Jebb McAfee tarafından sağlanan yakın tarihli bir analize göre, önümüzdeki birkaç hafta/ay içinde Ethereum için 2.

bitcoinin btc boga kurulumu ethereumu eth 2000 dolara ulastirabilir

Jebb McAfee tarafından sağlanan yakın tarihli bir analize göre, önümüzdeki birkaç hafta/ay içinde Ethereum için 2.000 dolarlık bir ralli söz konusu olabilir

Bir Bitcoinist haberine göre, bağımsız piyasa analisti, lider altcoin hakkındaki bu yükseliş tahminini yaparken, Ethereum’un merkeziyetsiz bir uygulama sunucusu olarak büyümesinden, Google Trendler’deki artan arama hacimlerine kadar bir dizi temel ilkeye dikkat çekiyor.

Bitcoin Hakimiyet Oranı

McAfee, Ethereum’un en üst sırada yer alan rakibi Bitcoin’den, potansiyel boğa koşusunun arkasındaki ana katalizör olarak bahsetti. Bitcoin hakimiyet oranını Ethereum’un yukarı yönlü hareketininin bir indikatörü olarak ele alan McAfee’ye göre, Aralık 2017’de lider kripto para biriminin piyasa değerindeki düşüşün, ETH/USD’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.419 dolara ulaşmasının yolunu açtığına dikkat çekiyor.

bitcoinin btc boga kurulumu ethereumu eth 2000 dolara ulastirabilir 1

İkilinin reaktif rallisi -McAfee’nin ima ettiği gibi- kısmen psikolojikti. Bitcoin piyasasındaki çılgın bir yukarı yönlü hareket, yatırımcıların bir sonraki en iyi kripto para birimini keşfetmelerini sağladı. Ethereum, Aralık 2017’de bundan büyük ölçüde yararlandı. Ve bu fraktalın 2021’de tekrarlanması bekleniyor.

Analist şunları söylüyor:

“Bitcoin’in büyük bir ralliden geçmesinin bir boğa piyasasındaki yatırımcılar arasında güven oluşturduğuna inanıyorum. Ve bu güven [Ethereum’a] ve rallisinin kendisine akacak.”

Kripto para birimi, Bitcoin hakimiyet oranında düzeltme yaşandığı için sadece üç günde neredeyse %60 arttı -730 dolardan 1168 dolara yükseldi. Yayın saati itibariyle ETH/USD paritesi 1035 dolardan işlem görüyor.

Google Trendler Faktörü

McAfee ayrıca, merkeziyetsiz finans ekosistemindeki önemi nedeniyle Ethereum’un 2.000 dolar değerine ulaşabileceğini düşünüyor. Analist, tıpkı Google arama motorunun artan arama hacimlerinden tüm teknoloji sektörünün yararlanması gibi, DeFi protokollerindeki büyümenin de sonunda ETH’ye yarayacağını belirtiyor.

Analist şunları söylüyor:

“Ethereum kaçınılmaz olarak ETH’nin benimsenmesine yol açacak farklı projeler geliştirmeye devam ederken, önümüzdeki 5-10 yıl içinde aynı şeyi göreceğiz.”

Mevcut eğilim, Ethereum ekosistemine artan ilgiyi yansıtıyor. ‘Ethereum’ anahtar kelimesi için Google Trendler arama hacmi, haftalık 100 puanlık mükemmel bir performans sergiledi. Bu veri, geçen hafta giderek daha fazla internet kullanıcısının -potansiyel perakende/kurumsal potansiyel müşteriler de dahil olmak üzere- kripto para birimini araştırdığını gösteriyor.

bitcoinin btc boga kurulumu ethereumu eth 2000 dolara ulastirabilir 3

Ayrıca anahtar kelime puanı ise, son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, ETH/USD’deki son düzeltmenin ardından yükselişine devam etme olasılığını daha da artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner