Yükleniyor...

Piyasadaki Hareketlilikle Birlikte DeFi Kilitlenen Toplam Değerde Rekor Seviye Görüldü

DeFi sektörü, geçen yılın başından bu yana yaşadığı hızlı büyümesini sürdürüyor.

defi kilitlenen toplam degerde rekor seviyeye ulasti

DeFi sektörü, geçen yılın başından bu yana yaşadığı hızlı büyümesini sürdürüyor. DeFi kilitlenen toplam değerde 18 milyar doları aştı.

Geçen yıl kripto para dünyasının en önemli olaylarından biri kuşkusuz DeFi oldu. Şubat ayında 1 milyar dolar kilitli değere sahip olan sektör, Kasım ayında bu miktarı 13 milyar dolara yükseltti. Sektör, bir yıl içinde 13 kat gibi büyük bir büyüme kaydetti.

Yıla harika bir başlangıç ​​yapan kripto para endüstrisinin diğer alanları gibi, DeFi alanı da yılın ilk birkaç gününde %23’lük büyük bir artış kaydetti. Yayın saati itibariyle DeFi, DeFi Pulse verilerine göre toplam kilitlenen değerde 18 milyar doları aştı.

defi kilitlenen degerde rekor seviyeye ulasti 1
Kaynak: DeFi Pulse

Kilitlenen Toplam Değer Ne Anlama Geliyor?

Kilitlenen toplam değer, genellikle DeFi projelerinin ve bir bütün olarak endüstrinin popülerliğini ölçmek için kullanılır. Endüstrinin büyümesi, yalnızca bu yıl %60’ın üzerinde bir büyüme kaydeden Ethereum’un büyümesine bağlı.

DeFi’da kilitlenen sadece Ethereum ve Bitcoin değil. DAI, USDC gibi diğer kripto varlıkları da DeFi’ye kilitlenebilir. Bu varlıklar, alanda kilitlenen değere milyarlarca dolar katkıda bulundu.

Altcoin sezonunun yükselişi ile birlikte bu değer daha da artabilir. Ayrıca iki büyük kripto paranın yükselişi, değerin gelecekte ne olacağı üzerinde de önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner