Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Transferlerinde Dikkat Çeken Hareketlilik

Bitcoin (BTC) fiyatının önceki gün rekor seviyeye ulaşmasının ardından ufak bir düzeltme yaşanmıştı.

bitcoin hareketlerinde dikkat ceken hareketlilik

Bitcoin (BTC) fiyatının önceki gün rekor seviyeye ulaşmasının ardından ufak bir düzeltme yaşanmıştı. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 31.785 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin’in fiyat hareketliliğiyle beraber transferlerde de ciddi bir hareketlenme yaşanıyor.

Whale Alert’in bildirdiğine göre son 2 gündür Bitcoin transferlerinde bir hareketlilik var. Hem borsalardan bilinmeyen cüzdanlara, hem bilinmeyen cüzdanlardan borsalara hem de bilinmeyen cüzdanlardan yine bilinmeyen cüzdanlara yüklü miktarda BTC akışı yaşanıyor. Son olarak geçtiğimiz saatler içerisinde 3.727 adet BTC (yaklaşık 117.534.074 dolar) anonim bir cüzdandan anonim bir cüzdana iletildi. Yine aynı saatlerde 2 ayrı işlemle 5.945 BTC ve 4.227 BTC iki bilinmeyen cüzdan arasında transfer edildi.

Dün gece saatlerinde dikkat çeken bir diğer işlem ise 7.500 Bitcoin’in bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana aktarılması oldu. Kripto para topluluğunda heyecan uyandıran bu hareket birçok farklı düşüncenin ortaya çıkmasına neden oldu. Bazı isimler kurumsal yatırımcıların işlemleri olduğunu dile getirirken bazıları da balinaların harekete geçtiğini ifade etti.

Borsalardan Çıkış Var

Dünden bu yana ayrıca borsalardan ciddi miktarlarda Bitcoin çıkışı yaşanıyor. Son olarak 10 saat önce 1081 BTC, Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Bunun dışında dün Coinbase’den 7500 adet BTC çıkışı oldu. Yüklü miktardaki BTC’ler bilinmeyen bir cüzdana iletildi. Bu hareket direkt olarak insanlada kurumsal yatırımcı imajı uyandırdı. Bunun dışında bu hareketin sebebini “HODL” olarak açıklayanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner