Yükleniyor...

Bu Metriğe Göre Ethereum (ETH) Hala Gerçek Fiyatının Altında İşlem Görüyor

ETH'nin önceki gün yaşadığı muhteşem boğa koşusu, tek bir günde %37'nin üzerinde artış sağladı ve onu 1000 dolar seviyesinin de üstüne itti.

eth ethereum degerinin altinda metrik

ETH’nin önceki gün yaşadığı muhteşem boğa koşusu, tek bir günde %37’nin üzerinde artış sağladı ve onu 1000 dolar seviyesinin de üstüne itti. Bu rakam 140 doların da altına düştüğü geçen yıl aynı noktadan neredeyse %7500’lük bir fiyat artışını temsil ediyor.

ETH bu fiyata en son ulaştığı Ocak 2018’de, üç haneli rakamlara düşmeden önce 1000 doların üzerinde bir aydan daha az bir zaman geçirmişti. Glassnode Insights raporuna göre zincir üzerindeki sinyaller, 2018’deki aynı fiyat seviyelerine göre hala bir boğa piyasasının erken aşamalarında olduğumuzu gösteriyor.

Ethereum Fiyatında Artış Devam Edebilir

Rapora göre MVRV Oranı (bir varlığın ne zaman aşırı değerlenebileceğini gösterir) fiyatın mevcut seviyelere eşit olduğu 2018’in başlarına göre hala oldukça düşük. MVRV, 2017 boğa koşusuna giden bu kadar düşükken, ETH hala 25 doların altındaydı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce %58.000 oranında büyük bir artış yaşadı. Bu, mevcut piyasada, ETH aşırı değerlenmeden önce önemli ölçüde daha fazla büyüme için yer olduğunu gösteriyor.

Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Alex Saunders, Ethereum fiyat beklentisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Saunders, şu ifadeleri kullandı:

“Son 12 ayda tanık olduğumuz onca şeyden sonra, bu hafta sonu veya hatta bir gün boyunca %50 oranında bir artış görmek sizi gerçekten şaşırtacak mı? Hepimizi şok edecekmiş gibi hissediyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner