Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Dibe Ulaştığını ve Ralli Aşamasında Olduğunu Gösteren 2 İndikatör

12 Mart’ta yaşanan büyük Bitcoin (BTC) tasfiyesinden sonra tüm yatırımcıların aklında aynı soru belirdi:

Bitcoin’in BTC Dibe Ulaştığını ve Ralli Aşamasında Olduğunu Gösteren 2 İndikatör

12 Mart’ta yaşanan büyük Bitcoin (BTC) tasfiyesinden sonra tüm yatırımcıların aklında aynı soru belirdi: “Kripto piyasası çöktü mü?”

Popüler kripto para analisti Willy Woo, yatırımcıların bu sorusuna cevap verircesine boğa sezonunun başlayabileceğini ve iki temel indikatörün yükselişi desteklediğini yazdı.

Bitcoin Madencilik İndikatörü Kripto Piyasasının Dipte Olduğunu Gösteriyor

İki indikatör kullanan analist, Bitcoin madencilik ekosistemi gelişiminin Mart ayında dibe vurduğunu ve yükselişin yakında başlayacağını şu şekilde açıkladı:

İlk olarak, hash oranlarının hareketli ortalamaları “güvenilir bir dip sinyal” olarak iyileşmeye başladı. Hash Ribbons indikatörü sinyal verdiği son seferlerde Bitcoin Aralık 2019’da 6.400 dolar seviyesi ile ve Aralık 2018’de 3.150 dolar seviyesi ile dibe ulaşmıştı.

İkincisi, Madencilerin Enerji Oranı, Mart çöküşü sırasında “aşırı alım bölgesine” kısa bir ara verdikten sonra “Bitcoin’in piyasa değeri ve enerji tüketimi arasındaki ilişki alım bölgesine” işaret eti. Bu oranın aşırı alım bölgesine en son işaret etmesi bir önceki yarılanmadan birkaç ay önce gerçekleşmişti ve Bitcoin %4000 artış göstererek 20.000 dolara uzanan bir ralli yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner