Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yine 7.000 Doları Geçti: Analistler Ne Düşünüyor?

Bitcoin (BTC) uzun süredir uğraş verdiği 7.

Bitcoin Yine 7.000 Doları Geçti Analistler Ne Düşünüyor

Bitcoin (BTC) uzun süredir uğraş verdiği 7.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı ve yazım sırasında 7.030 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son zamanlardaki mücadele göz önünde bulundurulduğunda, analistler bundan sonra ne bekliyorlar?

Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Şu anda, tüm analistler gözlerini altı saatlik, günlük veya haftalık gibi önemli mum kapanmalarına çevirdi. Bitcoin, son dört denemesinde 7.000 doları geçememiş bu sebeple 7.000 doların önemli bir psikolojik ve teknik direnç olmasına sebep olmuştu.

Bazı analistlerin öneminden dolayı bir “karar noktası” olarak adlandırdığı bu seviyeyi elde tutamamak, kripto piyasası için aşağı yönlü bir baskı olacağını gösterebilir.

Kripto para analisti Nik Patel, BTC’nin orta vadeli bir zaman diliminde 7.000 doları aşacağını söyledi. Ancak analist BTC’nin daha fazla yukarı çıkamayacağını ve bu seviyelerden %20’ye varan geri çekilmeler yaşayarak 5.680 dolar seviyelerine kadar düşeceğini söyledi.

Aynı duyguları paylaşan başka bir kripto para analisti olan Crypto Cactus, BTC’nin 7.000 doları kırarak short pozisyonları tasfiye edeceğini ardından %7’lik bir düşüşle 6.500 dolar seviyesine geleceğini tahmin etti.

Bununla birlikte, Bitcoin 7.000 doların kalıcı olmayı başarırsa daha fazla artış yaşaması muhtemeldir. Kripto para trader’ı Filb Filb, Bitcoin’in 7.000 dolar geçtiğinde, muhtemelen 8.000 dolara doğru bir ralliyi yaşayabileceğini belirtti.

Ayrıca popüler kripto para analisti Willy Woo’da iki indikatör kullanarak Bitcoin’in büyük bir ralli aşamasında olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner