Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Eski Savunucularından Olan Ünlü İsim Twitter’ın Gazabına Uğradı!

Eski Overstock CEO'su, erken Bitcoin yatırımcısı ünlü isim, Twitter tarafından yasaklandı.

bitcoin btc twitter sansur

Eski Overstock CEO’su, erken Bitcoin yatırımcısı ünlü isim, Twitter tarafından yasaklandı. Patrick Byrne, bir zamanlar Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin poster çocuğuydu. Byrne son birkaç ayını seçim komplo teorileri ortaya atarak geçirdi.

Patrick Byrne, Overstock’un eski CEO’su olarak Bitcoin’in eski savunucularından birisiydi. Şirketi, Bitcoin’i kabul eden ilk büyük perakendeciydi. Kripto para dünyasının ünlü ismi komplo teorilerini destekledikten sonra Twitter tarafından yasaklandı.

Hesabı Askıya Alındı

Eski Overstock.com CEO’su ve bir Bitcoin evangelisti olan Patrick Byrne, Twitter tarafından kalıcı olarak yasaklandı. Hesabı salı günü yapılan bir bilgilendirme ile kaldırıldı. Twitter, Decrypt’in yorum talebine henüz yanıt vermedi, ancak askıya alma nedeni muhtemelen 2020 ABD seçimlerinin hileli olduğu yönündeki devam eden iddialarından kaynaklanıyor -.

Askıya alma, Trump yanlısı bir komplo grubu olan ve başkanın her şeyin perde arkasında çoğu Demokrat pedofillerden oluşan bir “derin devlet” grubuna karşı savaştığına inanan Qanon taraftarlarına yönelik son Twitter yasaklamalarının ardından geldi.

Twitter’da 12 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisine göre, Cuma gününden bu yana 70.000 QAnon hesabını kaldırdı. Twitter şu açıklamada bulundu: “Bu hesaplar, zararlı QAnon ile ilişkili içeriği geniş ölçekte paylaşmakla ilgiliydi ve öncelikle bu komplo teorisinin hizmet genelinde yayılmasına adanmıştı.”

Byrne, QAnon’a bağlı olmayabilir, ancak gönderileri kolayca “QAnon ile ilişkili” olarak yorumlanabilir. Daha dün, Byrne bir röportajda ABD’dedeki olaylar hakkında yorum yapmıştı.

Byrne’in Geçmişi

Ocak 2014’te, Byrne yönetiminde olan mobilya firması Overstock.com, Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden yıllık 1 milyar dolardan fazla satışı olan ilk çevrimiçi perakendeci oldu. Byrne, aynı zamanda şirketin kendi blok zinciri girişimi Medici Ventures’ın arkasındaki itici güçtü.

Byrne, bir kripto para birimi aydınlatıcısı oldu. Ünlü isim, tek bir Bitcoin’in fiyatı 1000 dolara ulaşmadan üç yıl önce bu sektördeydi ve bu da onu iş dünyasında erken benimseyen biri haline getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner