Yükleniyor...

Analiz: Ripple Tarafından Yapılan Merkez Bankası Duyurusu XRP Fiyatında Büyük Bir Yükseliş Yaratabilir

XRP fiyatı, Ripple'ın merkez bankalarına stablecoin konusunda yardımcı olma planlarının arasında büyük bir yükselişe hazırlanıyor olabilir.

analiz ripple tarafindan yapilan merkez bankasi duyurusu xrp fiyatinda buyuk bir yukselis yaratabilir 1

XRP fiyatı, Ripple’ın merkez bankalarına stablecoin konusunda yardımcı olma planlarının arasında büyük bir yükselişe hazırlanıyor olabilir. Bir CoinGape haberine göre:

  • Ripple, CBDC’leri desteklemek için XRP Ledger’ı merkez bankalarına sunmayı planlıyor.
  • XRP, alçalan takoz formasyonunun (falling wedge) oluşumunun ardından 0.4 doları geride bırakmaya hazır görünüyor.

XRP fiyatı, esas olarak Bitcoin’in 30.000 dolara düşmesi nedeniyle 0.25 dolara düşmesine rağmen son birkaç gün içinde genel olarak sabit kaldı. Fiyat hareketlerini sınırlayan 0.3 dolarlık önemli engelle birlikte toparlanma kademeli oldu.

Yazım sırasında XRP, 4 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalama’da desteği tutmak için savaşırken, 0.288 dolardan işlem görüyor. Bu hareketli ortalamanın üzerindeki fiyat hareketinin iki büyük hareketle sonuçlanması muhtemel: tabanı 0.3 doların üzerine çıkarmak ve alçalan modelini geçmek.

4 saatlik grafik, 200 SMA’nın beklenen toparlanmanın ardından satın alma baskısının bir kısmını absorbe ederek toparlanmayı geciktirebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, XRP, geçen haftanın 0.4 dolarlık direncinin üzerine çıkarak hızlı bir artış yaşayabilir.

analiz ripple tarafindan yapilan merkez bankasi duyurusu xrp fiyatinda buyuk bir yukselis yaratabilir 1

Öte yandan Ripple’ın, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davasına rağmen merkez bankalarına bir sunum yapmayı planladığı bildiriliyor.

Şirket New York, Londra ve San Francisco ofisleri için üç merkez bankası teknik ortağı yöneticisi arıyor. Yöneticiler, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC girişimleri) tasarımına ve dağıtımına yardımcı olacak.

Ripple, XRPL’nin “Issued Currencies adı verilen benzersiz, değiştirilebilir bir token işlevselliğiyle stablecoin piyasaya sürmesini desteklemek” için geliştirildiğine inanıyor. Bu hareket aynı zamanda Ripple’ın teknolojisine güvendiğini ve devam eden dava nedeniyle raydan çıkma ihtimalinin düşük olduğuna işaret ediyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner