Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde: Bitcoin'in (BTC) Regülasyona İhtiyacı Var!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde: Bitcoin’in (BTC) Regülasyona İhtiyacı Var!

ABONE OL:google-news
PrimeXBT

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin’in (BTC) regülasyona ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Coindesk’in haberine göre Lagarde katıldığı bir Reuters online etkinliğinde Bitcoin’in düzenlenmesi gerektiğini ifade etti. Lagarde ayrıca, FX Street’ten bir rapora göre, Bitcoin‘i “spekülatif varlık” olarak tanımladı.

Reuters Next konferansında konuşan Lagarde, Bitcoin’in “bazı komik işler ve bazı ilginç ve kınanacak kara para aklama faaliyeti” gerçekleştirdiğini dile getirdi. Lagarde, şunları söyledi:

“Küresel düzeyde düzenlemeler olmalı, bu uygulanmalı ve üzerinde mutabık kalınmalıdır.”

Çarşamba günü Reuters Next konferansında konuşan Lagarde, Bitcoin’in “bazı komik işler ve bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyeti” gerçekleştirdiğini söyledi:

“Bir kaçış şansı varsa, o kullanılacaktır. Bu yüzden ister G-7 tarafından başlatılmış, ister G-20’ye taşınmış ve sonra genişletilmiş FATF [Mali Eylem Görev Gücü] olsun, küresel işbirliği ve çok taraflı eyleme kesinlikle ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.”

ECB, Facebook destekli Diem (eski adıyla Libra) projesi duyurulduğundan beri dijital para biriminin faydalarını ve risklerini araştırıyor.

Dijital Euro Açıklaması

Lagarde ayrıca konferansta merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) hakkında da konuştu. Lagarde yakın zamanda dijital Euro’ya sahip olacaklarını açıkladı. Başkan, bunu 5 yıldan kısa bir süre içerisinde halletmeyi umduklarını ifade etti.

Lagarde, kamuoyuyla bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek “En az 8000 kişi etkinliğimize katıldı ve bu ankette yer alan dijital bir euro ile ilgili birçok soruya yanıt verdi” dedi. Lagarde, dijital euro’nun piyasaya sürülmesi için belirli bir zaman çizelgesi sunmadı ancak “güvenli bir şeye sahip olduğumuzdan emin olmak yeterli bir zaman dilimi” olacağını söyledi.

Başkan ayrıca, dijital Euro’nun banknotları ortadan kaldırmayacağını yineledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar