Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Önündeki Kritik Eşik-VWAP

Bitcoin'in (BTC) fiyatı bir aydan kısa bir süre önce 10.

Bitcoin bogalari bu seviyeyi kirabilecek mi

Bitcoin’in (BTC) fiyatı bir aydan kısa bir süre önce 10.000 dolar seviyesinden 4.000 doların altına kadar düştü. Bu düşüşten dolayı kripto piyasalarda yaşanan panik havası nihayet  nötr durumuna geldi.

Bununla birlikte boğalar mevcut anahtar seviyenin üzerine çıkabilir ve tutunabilirse uzmanlara göre Bitcoin’in 7.800 dolar seviyesine kadar yükselmesi muhtemel. Yıl içinde en düşük seviyesi olan 3.800 dolar seviyesinden yükselişe geçen lider kripto varlık, tekrar düşüşe geçmeden önce %70’e yakın değer kazanarak 7.000 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Yazım itibari ile Bitcoin 6.455 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto analistlerinin ortak görüşü ise Bitcoin’in bir önceki düşüşüne göre daha da aşağı seviyelere inmesi durumunda Bitcoin için çöküş trendinin başlayacak olması. Ancak boğalar 6.600 dolar seviyesini geri kazanabilirse, Bitcoin’in fiyatının 7.800 dolara çıkması bekleniyor.

6.600 dolar seviyesi şu an için Hacim Ağırlı Ortalama Fiyat (VWAP) olarak kabul ediliyor. VWAP sadece traderlerin pozisyon alması için yön belirtmiyor. Diğer bir yandan da piyasa etkisini en aza indirerek, işlem maliyetlerinin düşmesine de sebep oluyor.

Piyasalarda bu kadar etkili olan Hacim Ağırlıklı Ortalama Fiyat göz önüne alındığında Bitcoin’in bu seviyeyi kırabilmesi, lider kripto varlığın potansiyel yükselişinin önünü açacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner